Gradonačelnik Beograda posle neviđenog haosa na ulicama: Očekivalo se manje snega, vremenska prognoza je bila nešto drugačija (FOTO) (VIDEO)
Jak sneg koji je sinoć počeo da pada u Beogradu, na kolovozima je formirao pokrivač od nekoliko centimetara, što otežava odvijanje saobraćaja i izaziva povremene zastoje na prometnim saobracajnicama.
Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić kazao je za TV Prvu da je prognoza meteorologa bila nešto drugačija, odnosno da se očekivalo manje snega.
- Po sadašnjoj prognozi sneg će padati i danas, i sutra, kao i u subotu i nedelju. Gradske službe su konstantno u četvrtom stepenu pripravnosti. Sve službe rade i prekovremeno i daju sve od sebe da se ublaže problemi. Svi svetski gradovi, kada su ovakve padavine, funkcionišu usporeno - kazao je gradonačelnik Beograda i apelovao na sugrađane da građani koriste druge načine transporta, ako mogu, kako bi se saobraćaj rasteretio.
- Neophodno je da svi učinimo nešto da do nedelje funkcionišemo što bolje - rekao je on.
Na pitanje da li od jutros ima problema u funkcionisanju gradskog prevoza, kaže da je bilo na liniji 57, u Ulici Kneza Višeslava, ali istiće da su nadležne ekipe odmah upućene u tu ulicu.
Ggradske službe su u četvrtom stepenu pripravnosti, što znači da glavni grad čisti 1.600 ljudi i oko 300 mašina.
Zbog snega je došlo je do izmena i skraćenja trasa na nekoliko autobuskih linija, a i trolejbuske i tramvajske linije ne saobracaju dobro.
- Dosta linija je skraćeno od jutros zbog snega. Linije 4, 20, 307 su skraćene sve do stare okretnice Vinča, od 4.30 časova skraćena je linija 304 i 305 do Bolečke farme, dok su od 5.50 časova skraćene liinije 65, 70, 77, 82 zastoj u ulici Nikole Dobrovića na Bežanijskoj kosi. Takođe, od 6 sati linija 3A je u zastoju u Gardijskoj, od 06.15 casova 65, 66 i 74 su u zastoju u ulici Veljka Dugoševica, od 6.10 linija 57 u Kneza Višeslava, od 06.30 je skraćena linija 303 do Zaklapace, od 06.35 linija 305 skracena do Bolecke farme i od 06.50 časova linija 302 skraćena do Grocke - rekli su u GSP-u.
(Telegraf.rs)
Video: "Trebalo je ranije da kaže" Dinča otkrio što nije došao na koncert Baneta Mojićevića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
meeda
Malo padne sneg I odma kukaju
Podelite komentar
Mika
Moramo na sve biti spremni!
Podelite komentar
Mimi
Pa dobro, za pola sata, sat vremena očistiće se putevi.
Podelite komentar