
MUP: 13 osoba prijavilo da je napadnuto ispred "Progresa"
Policijski službenici, po nalogu nadležnog tužilaštva, preduzimaju sve mere i radnje iz svoje nadležnosti u vezi sa sinoćnim dešavanjima ispred galerije "Progres" u Knez Mihailovoj ulici, saopštila je Policijska uprava za grad Beograd.
- Policiji se povodom ovih događaja obratilo ukupno 13 osoba, odnosno trojica aktivista Saveza za Srbiju i deset pristalica Srpske napredne stranke, koji su prijavili da su fizički napadnuti - navodi se u saopštenju i dodaje:
- Policija je o svemu odmah obavestila nadležno tužilaštvo, kojem će biti dostavljen izveštaj na dalje odlučivanje.
Sinoć je u galeriji "Progres" zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić predstavljao svoju "Knjigu o Beogradu".
Posle promocije knjige, ljudi okupljeni na protestu koji je organizovala Ðilasova Stranka slobode i pravde nasrnuli su na Vesića, a njegova "Knjiga o Beogradu" je zapaljena.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Živorad Bećagović, unuk Živorada Bećagovića, Pravednika među narodima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
JS
Jesu li radile kamere? Bas sinoc nisu?😱
Podelite komentar
nima
Ja neznam sta je sa njima pale zastave ,pale knjige ,biju ,prete ,lome ,kreče . Pa dokle bre više? Državo valjda postoje neki zakoni?
Podelite komentar