• 4

Sve zbog korone: "Radnicima Čistoće prete pištoljem, kamenuju vozila i bacaju se pod točkove"

, Telegraf

Toplo vreme i letnji period donose i komarce, a radnici Gradske čistoće u poslednjih nekoliko dana sve češće se sreću sa fizičkim napadima na terenu, usled kojih su onemogućeni da rade svoj posao. Ipak, iz Čistoće kažu da će nastaviti da suzbijaju krvopije i iz čamaca i iz aviona

 • 4

Radnici Gradske čistoće koji rade na zaprašivanju komaraca u nekoliko navrata napadnuti su zbog toga što građani misle da šire korona virus. Iz Gradske čistoće kažu da to donosi mnogo problema u rešavanju pitanja koje je pre izolacije usled pandemije bilo svakodnevna stvar.

Žena napala radnika "Čistoće" u Knez Mihailovoj: Zadobio povrede vrata i ogrebotine, prebačen na VMA

Milica Ranković kaže da su radnike napadali čak i sa vatrenim oružjem.

- Ti napadi izgledaju tako što kamenuju naša vozila, vređaju naše ekipe, kunu ih, bacaju se pod vozila. Ove nedelje smo imali čak i pretnju pištoljem uz napomenu da neće ostati živi ako se vrate da završe posao - opisala je nemile situacije sagovornica za Telegraf.rs

JKP Gradska čistoća, komarci, prskanje

Foto: Nenad Cakic/JKP Gradska cistoca

- Naše ekipe su istraumirane, uplašene i zabrinute. Vraćaju se u sektor ekologije. Ne mogu da nastave svoj posao. To se dešava, mi pretpostavljamo, što su naši sugrađani bili zatvoreni prošle godine zbog epidemije. Molimo naše sugrađane da shvate da mi vršimo suzbijanje odraslih formi komaraca, kako ih ne bi ujedali i kako ne bi sutra dobili virus Zapadnog Nila.

Još jedan u nizu napada na radnike koji zaprašuju komarce u Beogradu: Govore da ih prskaju koronom

Iz Gradske čistoće još jednom objašnjavaju da gas koji se koristi za suzbijanje komaraca ne prenosi korona virus, kao i da je bezazlen za ljude.

Gradska čistoća će ipak, nastaviti da suzbija letnju krvopijsku pošast, kako iz vozila, tako i iz čamaca, ali i aviona.

Video: Komarce nastavljamo da suzbijamo iz čamaca i iz aviona

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • Jelena

  Neka prestanu da prskaju narod u parkovima u sred dana, dozlogrdili su, prskaju se.komarci nocu ili rano ujutro, rasipaju oblake otrova po deci, dokle vise!

  6
  2

  Podelite komentar

 • Zna li se

  Ko su? Oni sto su primili vakcinu ili drugi. Kojoj sorti pripadaju. 😀

  6
  1

  Podelite komentar

 • misko

  beogradjani hahah

  0
  6

  Podelite komentar

Google preporuke

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima