
Biciklista oboren na Novom Beogradu: Teško je povređen, Hitna pomoć odmah reagovala
Biciklista starosti 45 godina oboren je sinoć u 19.35 u ulici Trešnjin cvet i on je sa teškim telesnim povredama kolima Hitne pomoći prevezen u Urgentni centar na reanimaciju.
Prema rečima dežurnog lekara Hitne pomoći bilo je još nekoliko lakših saobraćajnih udesa, ali bez ozbiljnije povređenih učesnika.
Protekle noći do jutros u 06.00 časova, dežurne ekipe su intervenisale ukupno 129 puta, od toga 36 intervencija je obavljeno na javnim mestima.
Bilo je više intervencija zbog osoba u alkoholisanom stanju koje su kolima Hitne pomoći vožene na odeljenje toksikologije VMA na detoksikaciju.
Za pomoć su se najviše javljali hronični bolesnici i to hipertenzičari, astmatičari, psihijatrijski i kardiološki pacijenti.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Stamenkovski predvodila državnu ceremoniju obeležavanja godišnjice Bitke na Košarama
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.