Manifestacija ''Kiša Meteora'' za vikend na platou ispod Avalskog tornja!

E. K.
E. K.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Tradicionalna manifestacija "Kiša Meteora" biće održana u subotu i nedelju, 9. i 10. avgusta, na platou ispod Avalskog tornja, a posetioci će imati priliku da posmatraju spektakularnu Perseidsku kišu meteora, ali i da uživaju u muzici, radionicama, interaktivnim izložbama i edukativnom astronomskom programu.

Program manifestacije obuhvata četiri segmenta - muzički program, edukativne i kreativne radionice za najmlađe, muzejske sadržaje i izložbe i astronomski program i edukaciju, navodi se u saopštenju organizatora događaja JP "Emisiona tehnika i veze".

U saradnji sa Astronomskim društvom "Ruđer Bošković" biće organizovana predavanja i stručno vođeno posmatranje neba kroz teleskope.

Predavanja će biti održavana u zatvorenoj sali na ulazu u kompleks Avalskog tornja, dok će teleskopi i posmatranje meteora biti organizovani na platou ispod tornja.

Svi sadržaji su besplatni i otvoreni za javnost, a posetioci treba da ponesu prostirke.

Kako se navodi, autobuska linija 400 će oba dana vikenda saobraćati do ponoći redovnom trasom.

Program počinje od 20 časova, a posmatranje neba traje do ponoći.

Vidikovac na Avalskom tornju biće otvoren za posetioce do ponoći, a ulaznice će biti po regularnoj ceni.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Vremenska prognoza: Evo šta nas očekuje u drugoj nedelji avgusta

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA