Skandal u Beogradu: Oskrnavljena spomen-tabla ubijenom dečaku Dušanu Jovanoviću

M. R.
M. R.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 6

Spomen-ploča posvećena Dušanu Jovanoviću, romskom dečaku koji je krvnički ubijen 2005. godine u Beogradu, danas je oskrnavljena na Slaviji. Nepoznati počinilac ili više njih premazali su spomenik izmetom, što je izazvalo zgražavanje prolaznika i građana.

Incident je primećen tokom dana, a slučaj je prijavljen nadležnim službama. Spomen-ploča, koja se nalazi u blizini mesta gde je Dušan izgubio život, predstavlja trajni podsetnik na jedan od najpotresnijih zločina iz mržnje u novijoj istoriji Srbije.

Oskrnavljena spomen tabla Dušana Jovanovića Foto: Telegraf.rs/Milorad Popović

Dušan Jovanović imao je 13 godina kada je u noći 18. oktobra 2005. godine ubijen na Zvezdari, dok se vraćao kući iz prodavnice. Napad su izvršila dvojica pripadnika ekstremističke, neonacističke grupe, koji su dečaka nasumično napali isključivo zbog njegove romske nacionalne pripadnosti. Zločin je tada potresao javnost i otvorio ozbiljna pitanja o nasilju iz mržnje, ekstremizmu i bezbednosti dece.

Za ubistvo su pravosnažno osuđeni Aleksandar Marinković i Miloš Stojičić, koji su dobili višegodišnje zatvorske kazne.

(Telegraf.rs)

Video: Sneg veje u Beogradu: U naselju Grocka vozači oprezni, saobraćaj usporen

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Igor

    2. januar 2026 | 22:59

    SRAMOTA!

  • M.K.

    3. januar 2026 | 13:10

    Beograd u punom sjaju nema šta. Prljavština se opere to je lako voda i sapun dovoljno. Zloba i pogani karakter teško. Pocivaju miru Dušane ❤️Gypsies are my Brothers ❤️

  • Zora

    3. januar 2026 | 06:55

    Gde nauciste biti fasisti

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA