DRAMA NA VOŽDOVCU: Stigla dojava o bombi u školi, nastavnici reagovali munjevito, evo šta se desilo sa decom!

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Talas lažnih dojava o bombama ponovo je uznemirio prosvetne radnike i roditelje u Beogradu. Ekipa našeg portala posetila je Osnovnu školu „Filip Filipović“ na Voždovcu, koja je bila jedna od meta ovog koordinisanog napada.

Zahvaljujući prisebnosti kolektiva i jasnim bezbednosnim protokolima, incident je rešen brzo i bez panike.

Zlokobna poruka sa dojavom o postavljenoj eksplozivnoj napravi stigla je na zvaničnu mejl adresu škole pred sam kraj drugog časa. Nastavnici i uprava škole su odmah reagovali, ali na način koji je sprečio bilo kakvu vrstu tenzije među đacima.

"Nismo želeli da uznemirujemo decu. Za ovakve situacije postoji jasan, strogo definisan protokol i mi smo ga u potpunosti ispoštovali", navode iz škole.

Učenici su mirno i bezbedno evakuisani iz zgrade, nakon čega su, u pratnji svojih nastavnika, sačekali dolazak nadležnih organa ispred školsog objekta.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova stigli su na lice mesta u najkraćem roku. Policija je detaljno pregledala sve prostorije škole "Filip Filipović". Nakon oko pola sata detaljne istrage, utvrđeno je da je reč o lažnoj dojavi i da je zgrada potpuno bezbedna.

Stručnjaci ocenjuju da je reč o klasičnom hakerskom napadu koji je za cilj imao sabotažu nastave i izazivanje straha, što je scenario koji se već viđao u beogradskim školama.

Najvažnija vest za sve roditelje jeste da su deca tokom čitavog procesa bila sigurna i zaštićena. Odmah nakon zelenog svetla od strane policije, đaci su se vratili u svoje klupe.

Trenutna situacija u školi je potpuno regularna. Ispred škole se već mogu videti učenici koji imaju časove fizičkog vaspitanja, a nastavni proces se nastavlja po redovnom rasporedu.

(Telegraf.rs)

Video: Ovde se dogodilo ubistvo

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ATEISTA

    3. jun 2026 | 11:18

    Deca su bila disciplinovana i mirno napustili prostor jer nisu znali i čemu se radi,u takvim situcijama se tako radi.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA