Da li je moguće da ovo biće trči po Kalemegdanu? Prolaznici odmah uzeli telefone u ruke: Pogledajte i vi
Pravi šok doživeli su posetioci Kalemegdana kada se među šetačima iznenada pojavilo mladunče divlje svinje. Životinja je bez straha trčkarala stazama, prolazila pored prolaznika i na trenutke izazivala pometnju među građanima koji nisu mogli da veruju šta vide.
Neobičan prizor brzo je privukao pažnju okupljenih, a mnogi su se zapitali kako je divlja svinja uspela da dospe do jedne od najposećenijih lokacija u Beogradu.
Iako ovakve situacije nisu česte, nisu ni potpuno nepoznate. Divlje svinje su i ranije viđane u pojedinim delovima prestonice, a stručnjaci podsećaju da se njihovo prirodno stanište nalazi na Velikom ratnom ostrvu i duž leve obale Dunava.
Pretpostavlja se da je mladunče upravo odatle krenulo u svoju avanturu. S obzirom na to da su divlje svinje izuzetno dobri plivači, veruje se da je životinja preplivala Savu, a potom se preko bedema popela na Kalemegdan, gde je izazvala veliko interesovanje prolaznika.
(Telegraf.rs)
Video: Mobio nastupio na Kalemegdanu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Miodrag Tadic
Zadnji put viđena kod restorana Kalimegdanska terasa. Od tad se vodi kao nestala.
Podelite komentar
Snezana
Trči ka čadoru, tamo gde i pripada .
Podelite komentar