Beograđani deportovani iz Izraela zbog palestinskog porekla?
Beograđani Salim (29) i njegov brat Adam Masad (25) su posle mnogo peripetija stigli u Beograd. Naime, braća su tokom putovanja u Izrael najpre zadržana na aerodromu u Tel Avivu zato što su palestinskog porekla, a zatim su, po odluci izraelskih vlasti, deportovani u Mađarsku.
U panici i strahu, njihovi roditelji javno su apelovali da im Ministarstvo spoljnih poslova i Vlada Srbije pomognu da dobiju više informacija o svojoj deci.
- Moji sinovi su državljani Srbije i imaju srpske pasoše, a na aerodromu u Izraelu su zadržani zato što su palestinskog porekla. Oni su u Tel Aviv stigli preko Budimpešte rano ujutru, a oko tri po podne su mi javili da su ih izraelske vlasti zadržale i da će ih deportovati. Od tada su im bili isključeni telefoni i nisam mogao da stupim u kontakt sa njima - izjavio je njihov otac Hadi, koji 37 godina živi u Beogradu.
Prema rečima Vladimira Marića, šefa kabineta ministra spoljnih poslova, srpska ambasada je informaciju o zadržavanju braće Masad dobila posrednim putem i objasnio da je izraelski protokol takav da u slučajevima kada zadrže strane državljane, ne obaveštavaju strane ambasade. Takođe, on je dodao da će Ministarstvo spoljnih poslova zatražiti objašnjenje ove situacije od izraelskog ambasadora u Srbiji.
(Telegraf.rs / Izvor: Vesti-online.com)
Video: Mrtav pijan NAGAZIO 200 NA SAT! Presretači zaustavili vozača (39) kod Loznice, odmah priveden
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Tutor
Neka promene ime u npr Predrag i Nenad.
Podelite komentar
Алзо
Палестинског порекла, а уз то српски држављани, то је довољан разлог за депортацију, зар не?
Podelite komentar
ssss
@tutor. Ili mozda Mirko i Slavko.
Podelite komentar