Kupio je kuću u Senti na licitaciji i hteo da očisti dvorište: Tada je osetio nesnosan smrad i ispod gomile đubreta ugledao pravi horor
U dvoristu kuće vlasnika Ferenca Jablonskog u Senti pronađena su dva leša, prilikom iskopavanja zemlje za kanalizaciju. Kako portal Telegraf saznaje, reč je o dva ljudska skeleta, jedan mlađi i procenjuje se da nema više od 30-ak godina, dok je za drugi skelet utvrđeno da je star ne više od 60 godina.
Vlasnik kuće Ferenc Jablonski, malo je reći da se zaprepastio kada je prilikom čišćenja jame u kojoj je bilo nabacano razno smeće, primetio kosti. Iako je u prvi mah posmislio da se radi o kostima životinjskog porekla, uočio je komade garderobe na njima.
- Još uvek smo zaprepašćeni slikom koju smo videli prilikom čišćenja jame. Kuću sam kupio krajem februara ove godine, duže vremena je bila prazna, niko je nije održavao. Skelete smo primetili u jami, odnosno u šahtu, toliko je zaudaralo da je bilo nepodnošljjivo stajati u blizini, kada smo prišli malo bliže videli smo kosti, pa potom i komad garderobe, odmah smo obavestili policiju - priča iznenađeni vlasnik kuće.

Više javno tužilaštvo odmah je obavešteno o ovom slučaju. Skeleti su poslati na Institut za sudsku medicine u Novom Sadu.
SKELETI SU LJUDSKI, NA SEBI SU IMALI KOMADE GARDEROBE
Prema saznanju Telegrafa, utvrđeno je da su u pitanju ljudski skeleti, jedan mlađe, drugi starije dobi. Takođe, pronađeni su komadi garderobe, jedan vuneni, drugi pamučni, pretpostavlja se sportski komad odeće.
Uviđaj je još uvek u toku, a slučaj je preuzelo Više javno tužilaštvo u Subotici. Prema priči meštana, u ovoj kući su se često okupljali beskućnici, dok je jedno vreme bila i privatni dom za smeštaj starih lica.
VIDEO: Leš muškarca u Ustaničkoj ulici u Beogradu
(D. I.)
Video: Pavić: Do jeseni gotova pomoćna konstrukcija novog mosta
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Milorad
Kakva lupetanja! Kako mogu koske da smrde. Ej nije to 3 meseca, nego 30 godina.
Podelite komentar
Lošmi
Razmišljam da ovo nije bio njima u poseti moj komšija Miloš , zadnji put kad mi je bio u kući morao sam tepih da bacim posle njegove posete. Noge su mu toliko smrdele da mi je tepih progoreo .
Podelite komentar