• 77

Pretučen sekretar opštinskog odbora Srpske napredne stranke

Napad se desio jutros oko 8 časova, a policija je na lice mesta izašla vrlo brzo

  • 77

Gavrilo Kovačević, član veća gradske opštine Zemun i sekretar opštinskog odbora Srpske napredne stranke pretučen je u Zemunu, kada su ga ispred zgrade u kojoj živi napali bejzbol palicama.

Napad se desio jutros oko 8 časova, a policija je na lice mesta izašla vrlo brzo. Kako je rečeno, utvrđuje se da li je ovaj napad politički motivisan.

Kovačević je rekao da je uvek bio građanima na raspolaganju i da se nikome nije zamerio, te da ne zna koji bi bio motiv napada.

Vesić: Šokirani smo napadom, pronaći počinioce

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić obišao je u Urgentnom centru člana Gradskog veća iz SNS i rekao da očekuje da policija pronađe počinioce i privede ih pravdi, kao i da se nada da ovaj napad nije politički motivisan.

Goran Vesic obisao pretucenog funkcionera SNS-a

Foto: Skupština Grada

- Kovačević je jedan od najboljih članova Gradskog veća, čovek koji je dao veliki doprinos konsolidaciji gradskog budžeta i u tome da Grad ima dovoljno novca da može da finansira projekte koji su neophodni za njegov dalji razvoj i građane. Nikada nije propustio nijednu sednicu Veća, veoma je odgovoran i odaziva se na svaki poziv građana da im pomogne - naveo je Vesić i dodao da su zato svi šokirani time da je upravo on bio meta napada.

Vesić je rekao da ne želi da prejudicira šta može da bude motiv napada i dodao da očekuje da policija hitno pronađe počinioce napada i ko ga je naručio jer, kako kaže, očigledno postoji inspirator ovog zločina. Kako je rekao, ono što je indikativno to je da se "ovaj bezumni čin" dogodio posle nedelja i meseci pozivanja na nasilje i netoleranciju u našem društvu.

Goran Vesic obisao pretucenog funkcionera SNS-a

Foto: Skupština Grada

- Ne prođe dan da se ne poziva na nasilje i očigledno je ovo samo još jedan delić te ružne atmosfere koja se stvara u našem društvu. Ne prejudiciramo ništa. Nadamo se da ovaj zločin nije politički motivisan i očekujemo da policija pronađe krivce i privede ih pravdi i tada ćemo moći da kažemo nešto više, a do tada stojimo uz našeg kolegu i pomoćićemo, i opština Zemun i Grad Beograd, da se naš kolega što pre vrati na posao i nastavi da radi za građane", rekao je Vesić. On je pokazao fotografije povređenog Kovačevića koje, dodao je, pokazuju na šta danas liči Srbija i kako se stvara atmosfera netolerancije u našem društvu. "To je nešto što svi ljudi treba da zapamte jer ovo ne sme da se dešava - poručio je Vesić.

On je Kovačevića obišao zajedno sa gradonačelnikom Beograda Zoranom Radojičićem i drugim predstavnicima grada Beograda.

(Telegraf.rs/Srbija Danas)

Komentari

  • Ana Zemun

    Teško je poverovati da ovaj napad nije politički motivisan, kada se zna da se radi o istaknutom funkcioneru SNS-a i to jednom od najboljih.

  • Jana

    Ovo je bas bezobrazluk,kakvim.stvarima se neki ljudi bave...treba kazniti one koji su ovo uradili.

  • meda

    Nasilje mora da se kazni

Preporuka sa Weba

Google preporuke

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima