≫ 

Državni sekretar Poledica se brani sa slobode uz zabrane, ostalima pritvor

Tužilaštvo nije tražilo od suda da se Miodragu Poledici odredi pritvor

  • 1
Miodrag Poledica, državni sekretar Ministarstva građevine, hapšenje Foto: Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture

Specijalni sud u Beogradu odredio je danas državnom sekretaru Miodragu Poledici meru zabrane prilaženja, sastajanja i komuniciranja sa određenim licima-svedocima, kao i zabranu posećivanja određenih mesta, dok je ostalim osumnjičenim određen pritvor do 30 dana, rekla je za Tanjug portparol suda Tatjana Tešić.

To znači da će se Poledica braniti sa slobode u toku istrage koja je protiv nje i još petorice osumnjičenih juče pokrenulo tužilaštvo za organizovani kriminal zbog sumnje da su izvršili zloupotrebe sa javnim nabavkama u vezi sa rekonstrukcijama železničke pruge.

Tužilaštvo nije tražilo pritvor

Tužilaštvo nije tražilo od suda da se Poledici odredi pritvor. Pritvor je određen Branimiru Alimpiću, Zoranu Stanojeviću, Mirku Među i Predragu Ćurčiću, dok je šesti osumnjičeni v. d. direktora "Infrastrukture železnica Srbije" Miroljub Jevtić u pritvoru od hapšenja 10. januara, jer je protiv njega još jedna istraga u toku.

Poledica i ostali osumnjičeni uhapšeni su u ponedeljak.

Tužilaštvo za organizovani kriminal juče je nakon saslušanja, pokrenulo istragu protiv šest osumnjičenih u vezi sa zloupotrebama javnih nabavki, među kojima su Poledica i Jevtić.

Istraga će biti sprovedena jer postoji osnovana sumnja da su izvršili krivična dela zloupotreba službenog položaja i zloupotreba u vezi sa javnom nabavkom u periodu od avgusta 2018. do maja 2019. godine.

 
 
 
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
Објава коју дели Zorana Mihajlović (@zorana_dpm) дана

Jevtiću, Alimpiću i Ćurčiću stavlja se na teret da su izvršili produženo krivično delo zloupotreba službenog položaja, dok se Poledica tereti da im je u tome pomogao. Međo i Stanojević se terete za po jedno produženo krivično delo zloupotreba u vezi sa javnim nabavkama.

Stojanović je direktor privrednog društva za gradnju, remont i održavanje pruga ZGOP, a Međo direktor firme "Ingrap Omni" Mirko Međo.

Alimpić i Ćurčić su zaposleni u preduzeću Infrastrukture železnice. Mediji su preneli da se Poledica i ostali sumnjiče u vezi sa rekonstrukcijom pruge preko Pančevačkog mosta.

Favorizovano preduzeće ZGOP

Sumnja se da je Poledica zajedno sa Jevtićem i Alimpićem i Ćurčićem pomagao da u postupcima javne nabavke bude favorizovano preduzeće ZGOP. Međo se sumnjiči da je davao "uslužne ponude" kojima je obezbeđivana izvesnost da ZGOP dobije poslove na tenderima.

Jevtić je uhapšen 10. januara zbog sumnje da je primio mito od 10.000 evra. On je od tada u pritvoru dok se ostala trojica osumnjičenih u tom slučaju brane sa slobode.

Tužilaštvo je nakon toga saopštilo da se sumnja da je Jevtić neosnovano i nepotrebno angažovao advokate na poslovima eksproprijacije zemljišta na trasama brzih pruga, te da se sumnja da su deo uplaćenog novca od JP "Infrastruktura železnice" po osnovu fakturisanih usluga u višemilionskim iznosima, kao mito, preko posrednika, predavali Jevtiću.

(Telegraf.rs / Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Salamander

    5. februar 2020 | 19:03

    Zasto nije iza resetaka ovako mu data mogucnost da pobegne i da uziva uz opljackanu lovu.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA