Rutović pušten iz pritvora: Pravosnažno osuđen zbog ranjavanja Peconija, tražio obnavljanje postupka

Kontroverzni biznismen Željko Rutović pušten je juče po nalogu Višeg suda iz Centralnog zatvora gde je bio u pritvoru. Prema informacijama, on je tražio obnavljanje postupka, piše Blic.
Podsetimo, Željko Rutović je pravosnažno osuđen u odsustvu na kaznu od dve godine i četiri meseca zbog učešća u obračunu u kojem je u martu 2017. godine, u beogradskom hotelu "Prag" bio ranjen biznismen Predrag Ranković Peconi.
Njemu je suđeno u odsustvu, jer je bio u bekstvu od pomenutog obračuna do hapšenja 29. juna, a prekjuče je poslat u požarevački zatvor Zabela na izdržavanje kazne.
U presudi se navodi da je 22. marta 2017. godine Rutović, uz pomoć telohranitelja koji je Rankovića onesposobio udarajući ga pištoljem u glavu, pucao u noge Rankoviću i teško ga telesno povredio. On je vlasnik Hepi televizije i kompanije Imvej u okviru koje posluju brojna preduzeća.
Nakon toga su sa još jednim NN licem nastavili da ga tuku čašama i flašama i drugim predmetima, od udaraca Ranković je pao na pod.
U obrazloženju odluke o kazni, Apelacioni sud je tada naveo da prvostepeni sud nije pravilno odmerio kazne, odnosno olakšavajućim okolnostima nije dao adekvatan značaj.
Inače, Rutović je jedan od retkih preživelih aktera filma "Vidimo se u čitulji" koji se bavi fenomenom "žestokih momaka" iz kriminalne sredine u Srbiji početkom devedesetih.
(Telegraf.rs)
Video: Porfirije: Sazvežđe srpskih mučenika rasuto je po svim krajevima naše zemaljske postojbine
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Армаггедон
Хахахахахаха,и онда кажу нема корупције. Човек упуцао човека и побегао и сад га пуштају. Где ми живимо људи?
Podelite komentar
Ivan
Kada imaš novac može i obnova postupka more marš!
Podelite komentar
Mmm
Tolika kazna ta toliko krivicnih dela bruka. Ovakav zlocin je za tesko robijanje a ne dve godine pa i to ne vazi
Podelite komentar