≫ 

Saznajemo: Grafološko veštačenje oslobađa i drugog Džonićevog sina, advokati traže ukidanje pritvora

- Sudskomedicinsko veštačenje obdukcionih zapisnika odnosi se na uzrok smrti žrtava, nije od značaja za pritvor. Što se tiče dopunskog grafološkog veštačenja za Džonića, tu ima nekih nejasnoća, jer neki rukopisi su verovatno njegovi a ostali nisu, pa se traži dopunsko izjašnjenje oko toga – objašnjava advokat Domazet

  • 4
Goran Džonić i sinovi Stefan i Milan Foto-kolaž: Facebook

Rezultati grafološkog veštačenja rukopisa na dokumentima, pronađenim tokom istrage ubistva tročlane porodice Đokić iz aleksinačkog sela Moravac , pokazali su da ne potiču od Stefana Džonića, koji je sa svojim ocem Goranom i dalje u pritvoru zbog sumnje da je učestvovao u stravičnom zločinu.

- Stigli su rezultati koji isključuju mogućnost da je Stefan skriptor bilo kakvih rukopisa koji su veštačeni. Tužilaštvo se i dalje protivi ukidanju pritvora, ja sam uložio žalbu na rešenje Apelacionog suda od 11. marta kojim je mom klijentu produžena ova mera. Odluku Apelacionog suda očekujem danas ili u ponedeljak, ipak je to hitna stvar - kazao je Domazet.

Dodaje da je istraga u finišu te da ostaje da se obavi još sudskomedicinsko veštačenje obdukcionih zapisnika i dodatno grafološko veštačenje rukopisa Gorana Džonića od strane Regionalnog centra za kriminalističku forenziku.

- Sudskomedicinsko veštačenje obdukcionih zapisnika odnosi se na uzrok smrti žrtava, nije od značaja za pritvor. Što se tiče dopunskog grafološkog veštačenja za Džonića, tu ima nekih nejasnoća, jer neki rukopisi su verovatno njegovi a ostali nisu, pa se traži dopunsko izjašnjenje oko toga – objašnjava Domazet.

Apelacioni sud je 11. marta prihvatio je predlog Višeg javnog tužioca se Džonićima pritvor produži jer je za izvršenje krivičnog dela za koje su osnovano sumnjivi zaprećena kazna zatvora preko 10 godina a izvršenje dela je dovelo do uznemirenja javnosti, zbog načina izvršenja I težine posledice. Ovo iz razloga što se radi o ubistvu tročlane porodice sa kojom su osumnjičeni u rodbinskoj vezi, zatim došlo je do paljenja tela i vozila oštećenih i oduzimanja veće količine deviznog I domaćeg novca o čemu su izveštavali brojni mediji. To uznemirenje, po nalaženju suda može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog posutupka, ukoliko bi se osumnjičeni našli na slobodi.

Džonići mogu u pritvoru da borave najduže do sredine aprila, jer tada ističe šest meseci koliko je maksimalni rok trajanja ove mere u istrazi. Nakon toga moraju da budu pušteni iz pritvora osim ako do tada Više javno tužilaštvo protiv njih podnese optužnicu, što bi stvorilo mogućnost da im se pritvor produži.

Iz pritvora su 1. marta puštena braća Aleksandar i Kostadin Milošević a dva dana kasnije i Džonićev sin Milan, koji su se takođe sumnjičili za ubistvo vlasnika menjačnice Gorana Đokića, njegove supruge Gordane i dvadesetpetogodišnje ćerke Lidije, jer je ustanovljeno da nema dokaza da su učinili delo za koje su terećeni. Dokazi ukazuju da ni Stefan nije učestvovao u zločinu jer su njegove kolege iz vojske potvrdile da je u noći ubistva bio u Kopnenoj zoni bezbednosti na dužnosti. Međutim, ono što ga je stavilo u teži položaj u odnosu na ostale osumnjičene je što je baš na njegovom imanju pronađeno oko 43.000 evra za koje se sumnja da potiču iz pljačke Đokića.

Goran , njegova supruga Gordana i njihova dvadesetpetogodišnja ćerka Lidija ubijeni su u noći između 26. i 27. septembra prošle godine a njihova spaljena tela pronađena su 2. oktobra u ataru sela Moravac.

(Telegarf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Goca

    18. mart 2022 | 12:27

    I da puste jos ovog glavnog I pojeo vuk magarca

  • Гаргамел

    18. mart 2022 | 12:03

    Медији су били објавили да је на оружју којим је извршено троструко убиство пронађен и отисак прстију једног од синова који раде у државној служби. Да је ово нормално друштво, та бараба би била удаљена са посла и морао би да врати све новчане принадлежности које је остварио у току радног века. Као кад на ауто путу изгубиш картицу. Плаћаш путарину од прве наплатне рампе без обзира где сте се укључили.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA