Saslušan Aleksandar Papić! Rusa "navukao" da mu uplati 125.000 € i prevario ga: Ovo je odbrana okrivljenog

Ekipa Hronike
Ekipa Hronike    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Okrivljeni Aleksandar Papić (44) saslušan je danas u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu zbog dela koje mu je 25. aprila stavljeno na teret, a, kako se navodi u saopštenju, on je negirao izvršenje krivičnog dela.

Podsetimo, sumnja se da su S.K. (55) i Aleksandar Papić (44) kao saizvršilac, u periodu od oktobra 2023. godine do septembra 2024. godine u nameri da sebi pribave protivpravnu imovinsku korist lažnim prikazivanjem činjenica doveli u zabludu oštećenog ruskog državljanina D.B. da mogu da obezbede prijem u državljanstvo Republike Srbije, za njega i članove njegove poridice do 31.05.2024. godine. Time su ga naveli da na štetu svoje imovine isplati iznos od 125.000 evra.

"Kako u ugovorenom roku pomenuti ruski državljani nisu stekli državljanstvo Republike Srbije, niti je novac vraćen, naredbom o sprovođenju istrage prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, osumnjičenima je stavljeno na teret krivično delo Prevara.

S.K. (55) je saslušan u svojstvu osumnjičenog i isti nije želeo da iznese svoju odbranu, nakon čega je dežurnom sudiji Prvog osnovnog suda u Beogradu podnet je predlog za određivanje pritvora, imajući u vidu da postoje okolnosto koje ukazuu na opasnost od bekstva i osobite okolnosti koje ukazuju da bi osumnjičeni boravkom na slobodi ometao postupak uticajem na svedoke", saopštilo je tada Prvo OJT.

(Telegraf.rs)

Video: Najmlađa milijarderka na svetu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Jaaa

    8. maj 2025 | 15:15

    Ne prebacujte sada na prevaru rusa...nego sudite mu za milione koje su pokrali od Srbuje

  • Z

    8. maj 2025 | 15:25

    Jel to onaj sto je oteo kafic onom Italijanu u Bg ?

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA