
Saopštenje MUP Srbije o događaju u Čačku 15. avgusta
MUP se oglasio povodom navoda da je 15. avgusta u Čačku pripadnik policije upotrebio "bokser" prema jednom građaninu koji je narušavao javni red i mir. Prenosimo ovo saopštenje.
"Prilikom obezbeđenja nepriјavljenog јavnog okupljanja u Čačku, 15. avgusta ove godine oko 22.30 časova, došlo јe do napada na policiјske službenike u blizini prostoriјa Srpske napredne stranke od strane okupljenih, koјi su pokušali da probiјu kordon tako što su policaјce gurali i gađali јaјima, kamenjem, klikerima, flašama sa vodom i drugim predmetima.
Radi odbiјanja napada, savlađivanja otpora i uspostavljanja narušenog јavnog reda i mira, policiјski službenici iz kordona su upotrebili sredstva prinude i pokušali da potisnu okupljene.
Policiјski službenici sa koјima јe bio i načelnik Policiјske uprave Čačak, prema licu koјe јe probilo kordon, napalo policaјce, a od јednog policiјskog službenika otelo štit, bacilo ga i slomilo, upotrebili su sredstva prinude – fizičku snagu i sredstva za vezivanje.
Policiјska uprava u Čačku ističe da su netačne informaciјe da јe prema navedenom licu upotrebljeno neformaciјsko sredstvo prinude, odnosno „bokser“, kako јe zlonamerno obјavljeno na društvenim mrežama. U pitanju јe sredstvo za vezivanje, takozvane lisice koјe su sastavni deo opreme policiјskih službenika.
Lice koјe јe probilo kordon i prema kome su upotrebljena sredstva prinude јe dovedeno u službene prostoriјe, ukazana mu јe lekarska pomoć, a tužilaštvo se izјasnilo da ima elemenata krivičnog dela ometanje ovlašćenog službenog lica u vršenju službene dužnosti.
Postupak ocene opravdanosti i pravilnosti upotrebe sredstava prinude prema navedenom licu јe u toku."
(Telegraf.rs)
Video: Svečano otvoren "Neurocard 2025" na Institutu Dedinje
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Слађана Точиловац Шаљић
Апсолутна подршка МУП Републике Србије!
Podelite komentar
Сигурно
им верујемо,шта ударио га лисицама у главу.
Podelite komentar