
Saslušan osumnjičeni za napad na prostorije SNS u Beogradu: Tužilaštvo iznelo detalje
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Miladin K. (51) zbog sumnje da je 10. oktobra neovlašćeno nosio pištolj „Bereta“ kalibra 7,65 milimetara sa obrušenim fabričkim brojem, jednim metkom u cevi i pet metaka koji su se nalazili u okviru pištolja.
Osumnjičeni je na saslušanju izneo svoju odbranu. Nakon saslušanja tužilaštvo je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo da osumnjičenom odredi pritvor da ne bi ponovio krivično delo u kratkom vremenskom periodu.
Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičenom se na teret stavlja krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Postoji osnovana sumnja da je Miladin K. 10. oktobra kada je u jednom ugostiteljskom objektu u Višnjičkoj ulici legitimisan od strane policijskih službenika, neovlašćeno nosio pištolj "Bereta" kalibra 7,65 milimetara sa izbrušenim fabričkim brojem, jednim metkom u cevi i pet metaka koji su se nalazili u okviru pištolja, za koji nema dozvolu nadležnog organa u smislu odredbe člana 5 stav 1 Zakona o oružju i municiji.
Miladin K. je prethodno oko 10.20 časova u Bulevaru despota Stefana polomio staklo na ulaznim vratima prostorije koje koristi Srpska napredna stranka, nakon čega se udaljio, ali ga je policija ubrzo pronašla.
(Telegraf.rs)
Video: Skandal: Albanci napali Srbe u Beču posle utakmice
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.