Velika akcija policije i tužilaštva u Novom Sadu zbog korupcije: Oni su uhapšeni, zgrnuli MILIONE

J. P.
J. P.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su dana 22.10.2025. godine, u saradnji Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije ovog tužilaštva i Policijske uprave Šabac, uhapšeni osumnjičeni P.M. (30), M.Đ. (44) i M.P. (27) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili produženo krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

U toku do sada preduzetih radnji u okviru predistražnog postupka, utvrđeno je da postoje su osnovi sumnje da je P.M. kao odgovorno lice pravnom licu „MP Cars” DOO Šabac u periodu od početka oktobra 2024. godine do prve polovine juna 2025. godine naplatio usluge tehničkog pregleda od klijenata u gotovini u ukupnom iznosu od 4.497.320,00 dinara, pri čemu je samo izvršio dve uplate dnevnog pazara, dok je veći deo tog novaca u iznosu od 4.397.430,00 dinara zadržao za sebe.

Osim toga, postoje osnovi sumnje da je P.M. zajedno sa M.Đ. – takođe odgovornim licem u pravnom licu „MP Cars” DOO Šabac, koji je rešenjem Ministarstva unutrašnjih poslova R. Srbije bio ovlašćen da izdaje registracione nalepnice za motorna i priključna vozila, za sebe pribavio protivpravnu imovinsku korist u ukupnom iznosu od 1.484.125,00 dinara. Sumnja se da je to je učinjeno tako što je M.Đ., protivno odredbama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima i Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila, izdao 210 registracionih nalepnica, za koje prethodno nije izvršena uplata pripadajućih troškova registracije vozila u korist Uprave za trezor, već je za P.M. uzeo novac u gotovini od podnosilaca zahteva, pa su tako oštetili budžet Republike Srbije u iznosu od 1.484.125,00 dinara,

Takođe, postoje osnovi sumnje da je P.M. zajedno sa M.P. – akviziterom oštećenog. „AMS osiguranje“ AD Beograd, u prostorijama pravnog lica „MP Cars” DOO, osumnjičena M.P. izdala polise osiguranja za 145 klijenata u ukupnom iznosu od 2.452.005,00 dinara, i time omogućila P.M. da neovlašćeno naplati i zadrži premije osiguranja. Na taj način je pribavljena protivpravna imovinsku korist za P.M., dok je ”AMS osiguranje“ AD oštećeno u iznosu od 2.452.005,00 dinara.

Na opisane načine za P.M. pribavljena ukupna protivpravna imovinska korist u iznosu od 8.335.560,00 dinara.

Na osnovu odobrenja Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, osumnjičenima P.M., M.Đ. i M.P. određeno je zadržavanja do 48 časova, u kom roku će u skladu sa zakonom biti privedeni i saslušani u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.

(Telegraf.rs)

Video: Popovi se okupili pred pred opelo

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA