"Poziv" iz audija smrti, misterija od 3 dana... Evo šta se stvarno dešavalo tokom potrage sa tragičnim krajem

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 3

Teška saobraćajna nesreća koja se dogodila u nedelju, 23. novembra 2025. godine, kod Međuvršja, u kojoj su izgubili živote Ana Radović (20) i Aleksandar Masalušić (37) potresla je čitavu javnost. Ipak, najveća misterija je kako je "audi SQ" u kome su se oni nalazili, tako precizno završio u ispustu pored puta gde se, prema saznanjima Telegrafa, nekada nalazila spomen česma poginulim borcima u Narodnooslobodilačkom ratu.

Teoretski gledano, prostor je toliko uzak, da je zaista mala verovatnoća da vozilo završi tamo, a ipak pronađeni automobil je nakon sletanja ostao bočno zaglavljen.

Kako smo već pisali, na mestu nesreće, prema rečima svedoka, nije bilo tragova kočenja. Sumnja se da je Aleksandar Masalušić izgubio kontrolu nad automobilom, izleteo s puta baš na mestu na kojem je bila oštećena zaštitna ograda, potom udario u zid i da je tada vozilo bočno upalo u betonski ispust.

To se vidi na prvoj fotografiji. Zaštitna metalna ograda je tu niža.

Međuvršje, saobraćajna nesreća Foto: Telegraf

Betonski ispust u kojem se našlo vozilo u kome su pogunuli Ana i Aleksandar je za nijansu širi od "audija".

Međuvršje, kanal,saobraćajna nesreća,  sleteo s puta, Čačak, Foto: RINA

Prednji deo skupocenog "audija S Q5" je ostao totalno smrskan. Pretpostavlja se da je automobil posle sletanja sa puta udario u deo betonskog zida pri gornjem desnom delu ispusta.

Međuvršje, saobraćajna nesreća, Ovčarsko kablarske klisura, cacak, pronadjeno vozilo Foto: RINA

Načelno, udar automobila u betonski zid bi mogao da bude frontalan.

Međuvršje saobraćajna nesreća udes Audi Foto-montaža: Telegraf.rs, Audi, Pngwing

Automobil se posle frontalnog udarca u betonski zid zaustavio na blagoj kosini, usled čega je skliznuo u betonski ispust.

Vozilo, koje je skliznulo na već pomenuto mesto, ostalo je zaglavljeno čak 3 dana. Činjenica je da se na fotografijama ne može uočiti ispust, tako da ni osobe koje su prošle magistralom minut posle ove nesreće nisu mogle da primete crni automobil skriven.

Zasad se ne zna uzrok gubitka kontrole nad vozilom, a na snimcima sa mesta teške saobraćajne nesreće vidi se da je automobil sleteo s puta na krivini, koja je obeležena duplom punom linijom. Pretpostavlja se da je put u trenutku nesreće bio vlažan, a temperatura oko nula stepeni. Uzrok nesreće za sada nije poznat, ali postoji nekoliko najverovatnijih scenarija koji se u praksi najčešće dešavaju. Mogu se podeliti u tri grupe: ljudski faktor, tehnički kvar i uslovi puta.

Takođe, sumnja se da je brzina vozila bila neprilagođena jer su od mesta Prijanovac, gde je uhvaćen signal Aninog telefona, do mesta nesreće stigli za 11 minuta, iako je inače za prelazak te deonice potrebno gotovo duplo više vremena.

Obdukcija potvrdila, nisu se mučili

Kako smo već pisali, rezultati obdukcije nastradalih putnika u stravičnoj saobraćajnoj nesreći kod Čačka, Ane Radović(20) i Aleksandra Masalušića (37), pokazali su da je smrt kod oboje nastupila momentalno.

Obducent je konstatovao višestruke prelome kostiju, što ukazuje da su poginuli na licu mesta.

Obdukcija tela Ane Radović i Aleksandra Masalušića, koji su stradali u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka, završena je juče popodne. Sudski veštak dr. Ljubiša Božić konstatovao je višestruke prelome kostiju kod oba nastradala, što je u skladu s informacijama da je smrt nastupila trenutno.

(Telegraf.rs)

Video: Dačić u poseti KPU

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Boki

    28. novembar 2025 | 19:20

    Strašno!Da je režirano za film ne bi tako ispalo.Da se desi baš na propustu kod toliko prostora gde bi prošli sa manjim povredama.Samo išao brzo po vlažnom putu i ispravio krivinu.

  • Boki

    28. novembar 2025 | 19:25

    Da u tom trenutku baš sa obe strane ne naiđe ni jedno vozilo da vidi trenutak nesreće.Ko je mogao da dojavi da je vozilo sletelo u jezero?Šta je taj video to je pitanje?

  • Nema sto

    28. novembar 2025 | 19:08

    Fin momak

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA