Andrijanović pravosnažno osuđen na kaznu zatvora od 8 godina zbog ubistva u Krnjači

J. P.
J. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je prvostepenu presudu i pravosnažno osudio Vladimira Andrijanovića na kaznu od osam godina zatvora zbog ubistva Nemanje Savića (27) u oktobru 2022. godine u Krnjači.

Drugostepeni sud je odbio kao neosnovane sve žalbe i potvrdio prvostepenu presudu, objavljeno je na sajtu tog suda.Prvostepenom presudom njemu je za krivično delo ubistvo izrečena kazna od sedam godina zatvora dok je za krivično delo neovlašćeno držanje i nošenje oružja osuđen na kaznu zatvora od dve godine, te mu je izrečena jedinstvena kazna zatvora od osam godina.

U obrazloženju drugostepene presude je navedeno da je prvostepeni sud tokom postupka detaljno interpretirao sve dokaze, doveo ih u međusobnu vezu i potpuno utvrdio činjenično stanje.

Pored toga, prvostepeni sud je, po oceni Apelacionog suda, prilikom odmeravanja vrste i visine kazne za okrivljenog imao na umu sve olakšavajuće i otežavajuće okolnosti.

Andrijanović je u svojoj odbrani naveo da je ubio Savića u samoodbrani, jer su mu on i Luka K. napravili sačekušu, te da je pucao na mah i u samoodbrani.

Na saslušanju u tužilaštvu u oktobru 2022. godine, Andrijanović je ispričao da mu je Savić pretio pištoljem i onda zapucao.

Kazao je da se ne seća da mu je uzvratio i da je od praska izgubio sećanje.

Tokom uviđaja pronađena su dva pištolja, jedan u živoj ogradi, a drugi bačen u kanal sa vodom.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Nikola Brun otkriva kako je dobio ulogu Žike Pavlović u filmu "Povratak Žikine dinastije"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA