ŠOK U SLUČAJU RIBNIKAR: Suđenje Kecmanovićima se hitno seli u Specijalni sud! EVO ŠTA SE SPREMA 25. MARTA!

J. P.
J. P.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 4

Suđenje Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, roditeljima dečaka koji je 3. maja 2023. godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" počinio nezapamćen masakr, dobija novi proceduralni zamah.

Nakon današnjeg ispitivanja oštećenih u Višem sudu u Beogradu, naredno ročište zakazano za 25. mart donosi ključnu promenu lokacije.

Kako Tanjug saznaje, postupak se iz Palate pravde seli u zgradu Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici. Ova promena mesta održavanja suđenja direktno upućuje na to da bi maloletni K. K. ponovo mogao biti saslušan. Naime, tokom prethodnog postupka, Specijalni sud je korišćen isključivo kada je svedočio dečak-ubica, s obzirom na to da ova ustanova poseduje tehničke kapacitete za specifične uslove svedočenja maloletnih lica.

Podsećamo, suđenje je od samog početka zatvoreno za javnost na predlog Višeg javnog tužilaštva, u cilju zaštite interesa maloletnika i privatnosti porodica žrtava.

Suđenje Kecmanović Foto: Tanjug/Jadranka Ilić

Ponovljeni postupak nakon ukidanja presude

Aktuelno suđenje predstavlja ponovljeni proces, nakon što je Apelacioni sud u Beogradu ukinuo prvostepenu presudu kojom su roditelji bili osuđeni na višegodišnje kazne zatvora.

Vladimir Kecmanović je prvobitno bio osuđen na 14 i po godina zatvora zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti i zanemarivanja maloletnog lica.

Miljana Kecmanović je za krivično delo zanemarivanja i zlostavljanja maloletnika bila osuđena na tri godine zatvora.

Oboje su na prethodnim ročištima negirali krivicu, dok je odbrana iznela svoja uvodna izlaganja. S druge strane, instruktor u streljani Nemanja Marinković pravosnažno je osuđen na godinu dana kućnog zatvora zbog davanja lažnog iskaza.

Pet parničnih postupaka i status maloletnika

Dok traje krivični proces, uporedo se vodilo i pet parničnih postupaka po privatnim tužbama porodica ubijenih i ranjenih. Svi ovi postupci su prvostepeno okončani.

Sam izvršilac zločina, K. K, koji je 3. maja iz očevih pištolja ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, a ranio još šest osoba, u trenutku napada nije imao navršenih 14 godina. Prema važećim zakonima Republike Srbije, on zbog toga ne može snositi krivičnu odgovornost, te se fokus pravosudnih organa zadržava na odgovornosti roditelja za obezbeđivanje oružja i vaspitanje deteta.

Sledeće ročište 25. marta biće jedan od najznačajnijih koraka u ponovljenom postupku, a javnost će o ishodu biti obaveštena putem zvaničnih saopštenja advokata i suda.

(Telegraf.rs)

Video: Sedmorica uhapšena u akciji Armagedon!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ezra

    26. februar 2026 | 14:41

    Zaštite interesa maloletnog lica, jel se sprdate, da se ja pitam al eto ne pitam se ,sreća za njih

  • Pop

    26. februar 2026 | 14:12

    Zar je taj monstrum još živ?

  • CG.

    26. februar 2026 | 14:09

    On antipaticni buzdovan ona nikakva i ruzna !

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA