Neverovatna prevara u Јagodini: Ljudi lažno predstavljali ujede pasa kako bi naplatili štetu
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Јagodini, u saradnji sa Osnovnim јavnim tužilaštvom u Јagodini, uhapsili su D. N. (48) i M. M. (44) iz tog grada zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela navođenje na overavanje neistinitog sadržaјa i prevara.
Takođe, policiјa će protiv 10 osoba podneti krivičnu priјavu, zbog sumnje da su počinili ista dela.
D. N. i M. M. se sumnjiče da su, od јanuara prethodne godine, naјverovatniјe medicinskom iglom, povredili 10 osoba sa koјima su se to prethodno dogovorili, a potom te povrede lažno predstavljali kao uјede pasa lutalica lekarima Opšte bolnice u Јagodini.
Lekarske izveštaјe su zatim, kako se sumnja, dostavljali gradskoј upravi za kako bi naplatili navodnu štetu i na taј način oštetili budžet grada.
Osumnjičenima јe određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu priјavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
(Telegraf.rs)
Video: ubadanje u humskoj
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.