MISTERIJA SMRTONOSNOG UDARCA NA ADI: Svi su krivili Vuka, a jedan detalj o papučama i kik-boksu MENJA SVE?
Suđenje Vuku Markoviću (20), optuženom da je u avgustu 2024. godine na Adi Ciganliji sa dvojicom maloletnih drugova nasmrt pretukao beskućnika Marijana Stihovića (77), dobilo je potpuno novi obrt!
Viši sud u Beogradu prihvatio je danas predlog odbrane i naložio potpuno novo psihološko-psihijatrijsko veštačenje okrivljenog.
Sudija Goran Ramić odredio je da se novo veštačenje obavi na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu u Beogradu, a lekari imaju rok od 30 dana da dostave nalaz. Marković, koji se nalazi u pritvoru, po potrebi će biti prebačen i smešten u ovu kliniku tokom trajanja testiranja.
Sudija uočio kontradiktornosti: "Nisu dati jasni odgovori"
Kako je sudija Ramić objasnio, prethodni nalaz komisije veštaka bio je pun nejasnoća i protivrečnosti, zbog čega su primedbe odbrane usvojene.
Naime, stručni savetnik odbrane, čuveni psihijatar Ratko Kovačević, ukazao je na neverovatan paradoks u prethodnom veštačenju:
"Veštaci tvrde da emotivni i mentalni razvoj Markovića odgovara njegovom kalendarskom uzrastu (tada je imao 18 godina), a u isto vreme navode da ima razvojni poremećaj u socijalnoj i emocionalnoj sferi! Kažu da mu je prilagođavanje otežano, da je impulsivan, agresivan, netolerantan na frustracije, neobuzdan i da ima lošu kontrolu postupaka. To je jasan sindrom koji ukazuje na razvojnu patologiju!" – istakao je dr Kovačević.
Takođe, odbrana je oštro zamerila što veštaci uopšte nisu analizirali u kakvom je stanju alkoholisanosti Marković bio u trenutku stravičnog napada.
Ko je zapravo zadao fatalni udarac? Profesor sa DIF-a i analiza biomehanike!
Ono što bi moglo potpuno da sruši dosadašnju verziju priče jeste pitanje – ko je zapravo naneo smrtonosni udarac starcu u glavu?
Advokat okrivljenog, Milorad Panjević, predao je sudu šokantan dokaz: pisanu analizu profesora biomehanike sa DIF-a, Nemanje Pažina. Profesor je detaljno analizirao da li je fatalni udarac u glavu nesrećnog Stihovića nanet:
Patikom (obućom),
Papučom, ili
Bosom nogom.
Ovaj izveštaj hitno je prosleđen veštaku sudske medicine Vladimiru Živkoviću na izjašnjenje. Živković je ranije tvrdio da je udarac nanet obućom, ali je sada ostavio prostor za preokret: priznao je da je to mogla biti i papuča, pod uslovom da napadač trenira kik-boks ili neki drugi borilački sport!
Ključni detalj: Na patikama optuženog NEMA traga DNK ubijenog!
I tu dolazimo do najvažnijeg detalja koji ide u korist optuženom Markoviću. Kritične večeri na Adi Ciganliji, Marković je na nogama imao patike, dok su dvojica maloletnika nosila papuče.
Međutim, na Markovićevim patikama uopšte nije pronađen DNK trag nesrećnog Marijana Stihovića, koji bi morao da ostane prilikom silovitog udarca nogom! Istovremeno, tokom suđenja je isplivao podatak da je jedan od dvojice maloletnika (koji su već osuđeni u odvojenom postupku) aktivno trenirao upravo – kik-boks!
Da li je Vuk Marković zaista zadao smrtonosni udarac ili će novo veštačenje i biomehanička analiza skinuti krivicu za ubistvo sa njegovog imena, pokazaće nastavak suđenja.
(Telegraf.rs, Novosti)
Video: Vojna vežba NATO-Srbija
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Svetozar
Stare srpske fore iz pravosudja.Muljaj,podmicuj vestake,tuzioce,sudije i onda pocinje igranka.DEGENERIK je ucestvovao u sadistickom ubistvu ,sutirajuci nemocnog starca do smrti i sta tu vise ima da se prica,pitaju podmitljivi vestaci.DEGENERIKE osuditi na 40 god zatvora kao sto bi svuda u svetu dobili a u Americi bi se mozda zagrejali na elektricnoj stolici.
Podelite komentar