Evo šta se trenutno dešava u Guči posle katastrofe: Oglasile se nadležne službe
Povodom noćašnjeg akcidenta i curenja amonijaka u hladnjači u Guči, nadležne službe su odmah reagovale i preduzele sve neophodne mere, saopšteno je nadležnih organa.
Kako se navodi, o ovom događaju bez odlaganja su obavešteni republički ekološki inspektori, kao i Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Kvar na postrojenju tokom noći je uspešno saniran, a curenje amonijaka je u potpunosti zaustavljeno.
- Nadležne stručne ekipe nalaze se na terenu i sprovode sve propisane procedure radi utvrđivanja trenutnog stanja i procene eventualnih rizika. Po završetku svih merenja i analiza, javnost će biti blagovremeno obaveštena o zvaničnim rezultatima i eventualnim preporukama nadležnih institucija - navodi se u saopštenju.
Nadležni apeluju na građane da ostanu mirni i da informacije prate isključivo putem zvaničnih saopštenja nadležnih organa.
Sve službe nastavljaju da prate situaciju i preduzimaju mere u skladu sa svojim nadležnostima, a o svim novim činjenicama javnost će biti pravovremeno obaveštena.
(Telegraf.rs/Rina)
Video: Milorad Kovačević
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.