Lice iz Srbije ali i sa švedskim državljanstvom izručeno Švedskoj po Interpolovoj poternici

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Lice sa Kosova i Metohije  i Švedske sa inicijalima E.K. izručen je danas sa Kosova u Švedsku, nakon što je prethodno uhapšen po međunarodnoj poternici koju su putem Interpola raspisale švedske vlasti zbog sumnje na trgovinu narkoticima.

Kako se navodi u saopštenju tzv. kosovske policije, izručenje je realizovala Direkcija za međunarodnu policijsku saradnju u koordinaciji sa drugim relevantnim policijskim jedinicama i pravosudnim institucijama.

Prema navodima policije, za E.K. je preko Interpola bila raspisana međunarodna poternica na zahtev pravosudnih organa Švedske zbog krivičnog dela "trgovina narkoticima".

Iz tzv. kosovske policije navode da je izručenje realizovano na osnovu važećih zakona i bliske saradnje između institucija Kosova i Švedske.

Učestala su hapšenja i izručenja po INTERPOL-ovim poternicama lica sa Kosova ili stranaca na Kosovu unazad godinu dana.

Tzv. Kosovo nije član INTERPOL-a, a međunarodne poternice se raspisuju posredstvom partnerskih država članica ili putem međunarodnih misija, odnosno policijske saradnje koje u ime kosovskih institucija prosleđuju zahteve ovoj organizaciji.

(Telegraf.rs/Kossev)

Video: Vatrogasci intervenisali na Terazijama, dojava stigla u 11 sati

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA