Pritvor osumnjičenom za šverc duvana kod Novog Pazara: U kamionu napravio štek za robu

A. S.
A. S.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Osnovni sud u Novom Pazaru odredio je pritvor do 30 dana muškarcu osumnjičenom za nedozvoljen promet akciznih proizvoda, nakon što je u kamionu kojim je upravljao pronađeno oko 400 kilograma rezanog duvana.

Kako je saopštila Poreska uprava, osumnjičeni je uhapšen u zajedničkoj akciji inspektora Sektora poreske policije, Operativnog odeljenja Kragujevac i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Pazaru.

Prema sumnjama istražnih organa, muškarac je stavio u promet oko 400 kilograma rezanog duvana bez zakonom propisane dokumentacije, čime je, kako se navodi, izvršio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.

Tokom akcije privremeno je oduzeto i teretno vozilo kojim je prevožen duvan, a  kontrolom je utvrđeno da je kamion konstrukcijski prepravljen i da poseduje posebno izrađen skriveni prostor, takozvani "bunker", za koji se sumnja da je korišćen za prikrivanje i transport robe.

Protiv osumnjičenog se vodi dalji krivični postupak zbog sumnje da je počinio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda, a istraga će utvrditi sve okolnosti ovog slučaja.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Ovako je izgledala Crevarijada u Ćupriji

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA