
U Jadranskom moru 77 zemljotresa u poslednja 63 sata
Albaniju su danas za pola sata pogodila dva zemljotresa, jačine 4,5 i 4,9 stepeni po Rihteru. Poslednji je zabeležen u 11:52, a to je, kako navodi Evropsko-mediteranski seizmološki centar, bio 77. zemljotres u Jadranskom moru koji se osetio u poslednja 63 sata.
Epicentar zemljotresa je bio 39 kilometra zapadno od Tirane.
Felt #earthquake (#tërmet) M5.1 strikes 39 km W of #Tirana (#Albania) 6 min ago. Please report to: https://t.co/1eP4mnNlVx pic.twitter.com/MsaTRcesgD— EMSC (@LastQuake) November 28, 2019
Broj osoba koje su poginule u razornom zemljotresu u Albaniji povećan je na 42, dok je oko 750 povređenih, saopštilo je Ministarstvo odbrane te države.
Albansko ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite je ranije saopštilo da je povređeno 658 osoba.
U Crnoj Gori se sinoć, deset minuta pre ponoći, osetio zemljotres jačine 4,2 stepena Rihtera, koji je potresao istu oblast gde je registrovana velika većina zemljotresa od utorka.
Video: Srpski spasilački tim pomaže u albanskom mestu Tumane
(Telegraf.rs/Vijesti.me)
Video: Muškarac poginuo u saobraćajnoj nesreći na izlazu iz Niša
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
534
Vidim ja kako je krenulo da ćemo mi dogodine u Loznicu na more.
Podelite komentar
Voja
Ako ovako nastavi bog ce istociti more
Podelite komentar
mama
Sad postoj rizik za cunami, 4-5 rihtera nije veliki cunami da se ne pravi panika.
Podelite komentar