Nakon ublažavanja mera uvedenih zbog korone u BiH sedam ljudi poginulo za 10 dana

Krajem aprila i početkom maja desile su se stravične nesreće s najtežim posledicama

  • 0
Saobraćajna nesreća Foto-ilustracija: Shutterstock

Za samo 10 dana otkako su ublažene mere zabrane kretanja zbog korana virusa na putevima u Bosni i Hercegovini smrtno je stradalo sedam osoba.

I dok su policijske agencije u BiH, dajući podatke za mart ove godine, isticale kako je korona smanjila broj udesa, krajem aprila i početkom maja desile su se stravične nesreće s najtežim posledicama, prenosi Avaz.ba.

Stravični sudari

Vozač "dačije logan2 Ž. M. (56) iz Bijeljine smrtno je stradao 4. aprila na gradskoj zaobilaznici kada se sudario s kombijem.

Azem Mašić iz Osmača kod Srebrenice 3. maja poginuo je u prevrtanju svog traktora. Prijedorčanin M. K. poginuo je 2. maja prilikom sletanja Škode s puta u mestu Raljaš.

Vozač Golfa B. I. (51) iz Žepča smrtno je stradao 30. aprila u sudaru s  Audijem u mestu Liješnica kod Maglaja.

Stravična nesreća dogodila se 30. aprila u mestu Piljagići kod Banjaluke. Tada su poginuli vozač Opel Astre Vinko Piljagić (56)  i njegov saputnik Zoran Malinić (58), koji su se sudarili s BMW-om.

Mrtvo telo, leš, ubistvo, samoubistvo, saobraćajna nesreća, auto, put, udes, sudar Foto ilustracija: Shutterstock

Suvozač na motociklu Slaviša Nikolić (35) iz Doboja poginuo je 25. aprila u Maloj Brijesnici, dok je  vozač Dalibor Danilović teže povređen.

Sarajevski veštak saobraćajne struke Ševal Kovačević smatra da se u većini slučajeva radi o brzoj vožnji.

Preticanje i alkohol

- Nema više zaštićenog saobraćaja, kretanja u kolonama i onda imate takvu situaciju, a s druge strane policija je zauzeta kontrolama korone i usmereni su u nekom drugom pravcu. U pitanju je brzina, nepropisno pretisanje, nesposobnost za vožnju, čak bude i veliki procent alkohola. Čim država popusti i  zaokupi se nekim drugim stvarima, dolazi do katastrofalnih posledica. Neodgovorni vozači najviše nanesu štete sebi, svojim putnicima, ali i drugim učesnicima u saobraćaju - upozorava veštak Kovačević.

Najopasnije okruženje

- Istakao bih da se kod nas inače ne radi dovoljno sa stanovništvom kada je u pitanju saobraćaj. Ponoviću po ko zna koji put da je saobraćajno okruženje jedno  od najopasnijih, jer oko 36 posto svih traumatskih smrti u svetu otpada na pogibiju u drumskom saobraćaju - kaže Ševal Kovačević.

Statistika u martu

Tokom marta 2020. na području BiH došlo je do smanjenja broja saobraćajnih nesreća. U Federaciji BiH dogodile su se 1.374 nesreće, što je smanjenje za 434 ili 24 posto u odnosu na isti mjsec 2019. godine.

U periodu od 16. marta do 6. aprila na području Republike Srpske evidentirano je 298 saobraćajnih nesreća. U istom periodu prošle godine evidentirane su 544 nesreće, što je smanjenje za 45,2 posto.

Video: Smrskala je ceo auto i ostala živa

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA