• 10
 ≫ 

Vreme čitanja: oko 4 min.

Telegraf.rs u Zagrebu i Sloveniji: Nevreme odnelo četvrtu žrtvu, ljudi preplašeni, ciklon udario i na Srbiju

 ≫ 

Vreme čitanja: oko 4 min.

Ekipa portala Telegraf.rs sa lica mesta izveštava o situaciji u Hrvatskoj

  • 10

Poplavni talas iz Slovenije je u noći između petka i subote stigao i do Hrvatske. Sava je počela da se izliva još sinoć, a situacija je oko ponoći delovala dramatično kod mostova u Zagrebu, gde je locirana i naša ekipa.

Iz časa u čas:

18:02 Autoput Ljubljana-Maribor ponovo otvoren za saobraćaj

Deonica autoputa A1 između Ljubljane i Maribora ponovo je otvorena za saobraćaj pošto je u petak bila zatvorena zbog poplava na širem području Celja.

17:58 Jezive fotografije mesta gde je pronađeno telo muškarca u Sloveniji: "Za 10 minuta voda je bila ispred kuće"

16:05 Četvrta žrtva nevremena u Sloveniji: Beživotno telo pronađeno na obali Save

14.30 Blokiran put u Obrežju zbog poplava: Naša ekipa u koloni

14: 00 U ovom trenutku oluja se seli na Beograd: Jedan deo grada prvi će zahvatiti

13: 35 Nevreme stiglo u Srbiju

Snimak snažnog nevremena koje je već pogodilo jedan kraj Srbije: Pljusak se "razbija" o oluke, pada grad

13: 00h Kod nuklearke Kriško kao iz filmova 

13:00 Polja na granici Slovenije i Hrvatske pod vodom 

Na našem video snimku možete da vidite kako izgleda ulaz u Sloveniju kod granice sa Hrvatsko. Poplavljena su sva polja, a voda je skoro do auto-puta. Na terenu civilna zaštita policija i vatrogasci...

Slovenija hidroelektrana Brezice i most, poplava, poplave

Foto: Telegraf

12: 45 Obišli smo hidroelektranu Brežice

12: 30 Pitali smo meštane Zagreba da li su u strahu

Naša ekipa razgovarala je sa građanima, a oni su istakli da se ne plaše poplava, da su na nju navikli a ističu da je pre više od deceniju, bilo i gore.

12: 20 Terme Čatež na ivici izlivanja, reke prave haos

12: 10 "Prete mnogo veće posledice... Čuvajte se"

ABA liga poslala važnu poruku zbog poplava u Sloveniji i Hrvatskoj

Slovenija Čatez poplava polave

Foto: Telegraf

11: 50 Bujica nosi sve pred sobom

Na području kod Podsusedskog mosta skoro cela obala je poplavljena. Kako javalju naši reporeri s lica mesta, teren za fudbal potpuno je pod vodom, bujica na sredini Save nosi sve pred sobom neverovatnom brzinom.

Voda se od sinoć dosta izlila a Sava je narasla. Neki delovi metalne konstrukcije mosta su pukli i stoji crvena traka, ali verovatno je tako od pre poplave. Ljudi su prilično mirni i staloženi ne plaše se i navikli su.

Kažu gore je bilo 2010. 

11: 45 Vodostaji rastu

Vodostaji širom Hrvatske su u blagom porastu. Sava se na nekim delovima izlila iz korita, a širom zemlje su na snazi uglavnom redovne mere odbrane od poplava.

11: 30 Dete na flamingosu, majka ga fotografiše u čizmama do kolena

Zagreb poplava blur

Foto: Telegraf

11:00 Upozorenje za Srbiju

I dok se zemlje u regionu bore sa jakim grmljavinskim olujama, a Slovenija i sa katastrofalnim poplavama, u Srbiji je i dalje veoma toplo i uglavnom sunčano.

Najobilnije padavine na području Srbije očekuju se krajem dana, tokom večeri i noći. Širom Srbije od subote posle podne do nedelje ujutro, odnosno za 12 sati očekuje se da padne od 30 do 50 litara kiše po kvadratnom metru, lokalno od 60 do 80 mm, pa i više, što su padavine koje u proseku padnu tokom celog avgusta. Na području Beograda očekujen se da padne i do 50 litara kiše, što je prosek za ceo avgust.

10: 45 Dramatične slike, voda do pola kuća

Naša ekipa prošla je putem i okolinu gde je Podsusedski most. na našim fotografijama možete videti koliko je nadošla voda. Kuće su poplavljene.

10: 30 Džinovski oblak kreće se centralnim delom Evrope ka zemljama Zapadnog Balkana.

10:00 Očekuje se vrhunac talasa, kod Brdovca voda došla do kuća

Vodostaji širom Hrvatske su u blagom porastu, a vrhunac talasa iz Slovenije očekuje se u narednim satima.

Sava se na nekim delovima izlila iz korita, a širom zemlje su na snazi uglavnom redovne mere odbrane od poplava, osim u Drenju Brdovečkom, gde je na snazi vanredna odbrana od poplava, prenosi Index.hr.

poplave, hrvatska

Foto: Telegraf.rs

Vodeni talas iz Slovenije juče je prvo zahvatio delove Međimurske i Varaždinske županije, a jutros bi protok Save trebalo da bude rekordan.

Ministar policije Davor Božinović, koji se nalazi u Drenju Brdovečkom, izjavio je da su vatrogasci i policija jutros na tom području spasili tri migranta iz Avganistana, koji su se odjednom našli okruženi vodom.

09: 00 Na snazi crveni meteo alarm, sastaje se Savet za nacionalnu bezbednost

U Sloveniji je danas zbog poplava na snazi crveni meteo alarm za veći deo zemlje, sa izuzetkom Primorske, na zapadu. Zbog visokog vodostaja Save, tokom noći izvršena je evakuacija iz kampa u Čateškim Toplicama, a Črna u Koruškoj odsečena je od sveta, javila je Radio-televizija Slovenija. Nivoi reka u centralnoj i istočnoj Sloveniji i dalje rastu posle padavina tokom noći.

U opštinama Brežice i Krško vatrogasci su postavili džakove protiv poplava. Sava je u Krškom već u petak uveče poplavila pomoćni fudbalski teren. Slovenačka vojska će tokom jutra pokušati da se probije do Črne u Koruškoj, gde su ljudi bez vode, struje i signala za mobilni telefon.

Tokom noći padala je pretežno umerena kiša, a padavine su u poslednjih nekoliko sati povećane, rekla je za Radio Sloveniju Veronika Hladnik Zakotnik iz Arse. Ona je rekla da su najveće padavine prošle, ali da će nivoi vodotokova i dalje rasti.

07:00 Ovako je u ponoć bilo kod Mosta Slobode

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA