
Premijer Slovenije letovao kod biznismena, pa ga imenovao za člana u državnim odborima? Pokrenuta istraga
Slovenačka komisija za borbu protiv korupcije pokrenula je istragu protiv premijera Roberta Goloba zbog sumnje da je prekršio zakon o integritetu kada je sa svojom partnerkom boravio na hrvatskom primorju u kući jednog biznismena i stranačkog kolege koga je vlada nakon toga postavila za člana dva bolnička upravna odbora, prenose danas slovenački mediji.
Golob je zbog toga osumnjičen za sukob interesa, prenela je agencija STA.
Komisija je sprovela preliminarnu istragu na osnovu izveštaja dobijenog sredinom aprila, a tokom istrage dobila je dodatne dokumente i objašnjenja od nekoliko javnih institucija.
“Nakon što je pregledala dodatna dokumenta, komisija je utvrdila da postoji osnovana sumnja da su prekršene odredbe Akta o integritetu i prevenciji korupcije vezane za sukob interesa”, navedeno je u današnjem saopštenju.
Kako se dodaje, premijer Golob je obavešten o pokrenutoj proceduri i imaće priliku da objasni svoje postupke.
Komisija je navela da će objaviti više informacija tek po završetku istrage.
Golob i njegova partnerka Tina Gaber proveli su u više navrata po nekoliko dana u kući biznismena Tomaža Subotiča u mestu Karigador u severozapadnoj Istri tokom 2023. godine, nakon čega je on imenovan za člana dva bolnička upravna odbora.
Premijer je izjavio da ta dva događaja nisu povezana i negirao je bilo kakvu krivicu, prenosi STA.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: U toku je postavljanje stubova sa imenima ulica na ćirilici i engleskom jeziku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Realno
Bar mu nije platio deci skolarinu od 300k evra.
Podelite komentar