
Jeziva pretnja ustaša hrvatskom antifašisti: "Bolje bi ti bilo... Za dom spremni!"
Iz Antifašističke lige Republike Hrvatske tvrde da je njihov čelnik Zoran Pusić tokom poslednjih nedelja primio niz pretnji smrću.
"Želimo da informišemo javnost o još jednoj u nizu pretnji smrću Zoranu Pusiću, predsedniku Antifašističke lige RH i uglednom aktivisti za zaštitu ljudskih prava iz Zagreba, koje prima putem anonimnih pisama, a koja stižu na njegovu kućnu adresu. Poslednje je stiglo u petak, 11. jula 2025., a Zoran Pusić, aktivista i zagrebački profesor u penziji, tokom jučerašnjeg dana pronašao ga je među svojom poštom. Pismo je, kao i ranija pisma, prepuno eksplicitnog govora mržnje i šalje direktne pretnje smrću ovom uglednom aktivisti za zaštitu ljudskih prava, osnivaču Građanskog odbora za ljudska prava (GOLJP). Pismo potpisuju 'osvetnici Blajburga - za dom spremni'", navode.
Pusić molio Plenkovića da Tompson ne nastupi na dočeku rukometaša
"Prethodno preteće pismo na adresu Zorana Pusića je stiglo u nedelji pred zagrebački koncert Marka Perkovića, s detaljima Zoranovih aktivnosti i kretanja u periodu pred slanje pisma, s mnogo porodičnih detalja, neskrivenog govora mržnje, najave likvidacije, što je sve i preneto na znanje zagrebačkoj policiji.
Pismo je vrvelo neistinama, pretnjama i uvredama, a povod mu je izmišljotina da Pusić navodno 'priprema diverziju' protiv koncerta Marka Perkovića na Hipodromu. U potpisu je stajalo 'HOS - za dom spremni'.
Pozivamo sve institucije Republike Hrvatske, od premijera i predsednika Republike, te predsednika Hrvatskog sabora da se oglase o ponovljenim pretnjama smrću borcu za ljudska prava, a policiju da osigura građaninu Pusiću život i sigurnost.
Zoran Pusić je, podsećamo, u maju 2024. godine brutalno napadnut na Trgu bana Jelačića u Zagrebu, usred dana. Dvojica krupnih mlađih muškaraca su mu tada dobacili: 'Je**m ti mater četničku, tebe ćemo prvog zaklati'. Kriminalistička obrada je u toku, očekuje se da DORH kvalifikuje ovo delo, a nakon krivične prijave policije protiv poznatih počinilaca", dodaju iz Antifašističke lige.
U pismu, između ostalog, piše da bi "bilo dobro da nabaviš još jednog psa, rotvajlera po mogućnosti, da te odbrani od napada".
Pusić je početkom februara uputio molbu premijeru Andreju Plenkoviću da vlada ne zove Marka Perkovića Tompsona da peva na dočeku rukometne reprezentacije. Tom prilikom je tvrdio da je Tompson u današnjoj Hrvatskoj, posebno među mladima, simbol ustaštva, prenosi Index.
(Telegraf.rs)
Video: Neprocenjivi dar rumunske crkve čuva se u Surčinu: Ovo je riza - odežda moštiju Svete Petke
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
NOB
Kukavice ustaske navikle klat starce i djecu, nemate muda objavit ko ste i koje ste suge, krijete se pod nazivom kos, ki da je svijet glup da neznaju koji ste kokosari bili i ostali. Nikad istoriu necete moc okrenut za surovanje sa hitlerom. Tupani glupani smrdljivi.
Podelite komentar