
Snažno nevreme u Dalmaciji: Olujni vetar lomio grane, temperatura pala za čak 15 stepeni
Dok je u većini predela veći deo dana prevladavalo vedro vreme, danas u kasnim popodnevnim satima u delovima Dalmacije došlo je do jakog razvoja oblaka i pogoršanja.
Posle 18 sati snažno grmljavinsko nevreme razvilo se na području od Mosora do Kamešnice, a bilo je kiše, pljuskova, grmljavine, a ponegde i grada.
Najjače nevreme zahvatilo je područje od Sinja do Solina i zapadnog dela Mosora. Radi se o području kojim upravo prolaze brojni hodočasnici prema Sinju.
Prema podacima mreže Pljusak.com, do 18 sati od Sonja do Šestanovca palo je 10 do 15 litara kiše po kvadratnom metru, a padavine su tek počele na splitskom i solinskom području.
Na području Podstrane udar munje u Perun izazvao je požar, ali srećom ga je kiša brzo ugasila. U Žrnovnici su u vreme dolaska nevremena zabeleženi udari vetra do 100 km/h, a nešto slomljenih grana palo je na saobraćajnice.
U većem delu Hrvatske danima su temperature oko 40. podeoka, a sa nailaskom nevremena u tom području temperatura je pala i za 15 stepeni.
(Telegraf.rs)
Video: Jak vetar na Kopaoniku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Zoran
Hrvati nastavili da slave oluju
Podelite komentar