Otkrivena najveća plantaža marihuane u Crnoj Gori: Policija objavila neverovatne fotke, kao da smo u Meksiku!

A. P.
A. P.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

U akciji više sektora Uprave policije, kojom je koordiniralo podgoričko Više državno tužilaštvo, u mestu Trnovo na teritoriji barske opštine otkrivena je najveća plantaža marihuane i uhapšeni su Zlatko Maraš (40) iz Zete i Dragan Perović (65) iz Bara.

To su saopštili iz Uprave policije, navodeći da su službenici Sektora granične policije, u saradnji sa kolegama iz Sektora za borbu protiv kriminala i VDT Podgorica, "u sklopu višemjesečnih izviđajnih i dokaznih policijsko-tužilačkih mera i radnji, realizovali složenu, precizno sinhronizovanu akciju kodnog naziva 'Trnovo'".

Navode da je ta akcija usmerena na razbijanje lanaca proizvodnje, distribucije i krijumčarenja droge, prenele su Vijesti.

"U koordinisanoj akciji Odseka za suzbijanje prekograničnog kriminala i korupcije, uz asistenciju regionalnih centara granične policije 'Jug' i 'Centar' i Odseka za borbu protiv droge, na teritoriji opštine Bar, u mestu Trnovo otkriveno je osam parcela marihuane koje čine jednu celinu, sa oko 13.100 sadnica biljke Cannabis sativa, koje su se nalazile u punom stadijumu uzgoja. Plantaža je bila opremljena sistemima navodnjavanja, uzgoja i fizičkog i tehničkog obezbeđenja, što ukazuje na visok nivo organizacije i opremljenosti izvršilaca koji su prilikom realizacije kriminalnih aktivnosti sprovodili i mere kontra-nadzora", pojasnili su iz UP.

Ističu da su u okviru akcije na licu mesta zatekli Maraša i Perovića, koji su i uhapšeni.

"Policijski službenici su u koordinaciji sa nadležnim tužilaštvom, izvršili uviđaj na licu mesta, nakon čega su preduzete druge mere i radnje na prikupljanju dokazne građe, izuzimanju i seči sadnica kanabisa. Preduzimajući dalje mere i radnje u odnosu na ova lica, izvršen je i pretres kuća i tri vozila na četiri lokacije koje koriste osumnjičena i sa njima povezana lica i tom prilikom pronađeni predmeti i stvari koji će biti predmet daljih veštačenja. Po okončanju kriminalističke obrade, shodno nalogu državnog tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici, lišeni su slobode Z.M. i D.P. zbog sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga, dok se preduzimaju dalje aktivnosti na identifikaciji i procesuiranju povezanih lica koja su stvarala uslove za uzgoj, proizvodnju i dalju distribuciju marihuane", rekli su iz policije.

Iz te bezbednosne institucije ističu da akcija "Trnovo" predstavlja rezultat kontinuiranog rada i sinergije organizacionih jedinica Uprave policije na identifikaciji kriminalnih aktivnosti, razbijanju mreže proizvodnje, distribucije i krijumčarenja droga i procesuiranja članova kriminalnih grupa.

Poručili su da tom akcijom još jednom pokazuju "odlučnost, posvećenosti i nepokolebljivost u borbi protiv svih oblika organizovanog kriminala u svojoj zakonskoj misiji očuvanja bezbednosti i zaštite života i zdravlja građana".

(Telegraf.rs)

Video: Milan Milosavljević na "Nušićijadi": Svakoga ko ne bude imao osmeh na licu smatraću sumnjivim licem

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA