
PRAZNIK Cetinje u bojama Ukrajine: Razvijena plavo-žuta zastava dugačka 34 metra
Povodom Dana nezavisnosti Ukrajine, u crnogorskoj prestonici je organizovan svečani program obeležavanja 34 godine samostalnosti te zemlje.
Simbolično, na cetinjskom Dvorskom trgu razvijena je 34 metra duga zastava, koju su učesnici nosili u svečanoj povorci do zgrade bivšeg Ruskog poslanstva, gde su izvedene himne Crne Gore i Ukrajine i minutom ćutanja odata počast poginulim Ukrajincima i Cetinjanima, prenele su Vijesti.
Ukrajina, prema rečima ambasadora Olega Herasimenka, obeležava dan kada je narod pre 34 godine jasno potvrdio svoju volju da živi slobodnoj, demokratskoj i nezavisnoj državi.
On je zahvalio Crnoj Gori na iskrenoj podršci Ukrajini, a posebno Cetinjanima koji su, kako je podsetio, svakodnevnim šetnjama tokom prvih sto dana ruske agresije davali jasnu i nedvosmislenu podršku borbi ukrajinskog naroda za slobodu.
Program obeležavanja praznika obuhvatio je interaktivne i humanitarne aktivnosti od obnavljanja žuto-plavih pločica, preko performansa sa nacionalnim vezom "Harkivśina", do instalacije "Kamuflažnih mreža" za vozila hitne pomoći u Ukrajini i prezentacije šivenja specijalne odeće za teško ranjene Ukrajince. Postavljeni su štandovi za donacije, kao i informativni štandovi o ratu u Ukrajini.
Program povodom 34. godišnjice ukrajinske nezavisnosti organizovali su NVO "Ukrajinogorci" i dečja zajednica "Uniting Hearts", uz podršku Ukrajinskog udruženja "Dobro Delo", Ambasade Ukrajine u Crnoj Gori i grada Cetinja.
(Telegraf.rs)
Video: Milan Milosavljević na "Nušićijadi": Svakoga ko ne bude imao osmeh na licu smatraću sumnjivim licem
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Tx
JOŠ VAM FALI ALBANSKA
Podelite komentar
Nino
Plavo-žuta zastava...hm, iste boje kao u BiH. Slučajno ili ne ,al' priča je veoma slična.
Podelite komentar