
Drama kod Pirana, vatrogasac iz auta zarobljenog u reci spasio ženu: "Nije znala da pliva, bila je preplašena"
Jani Lesnik, zamenik komandanta vatrogasne jedinice Piran, bez oklevanja je pritekao u pomoć vozaču koji je bio zaglavljen u nabujaloj vodi, ostavljajući za sobom poplavljenu kuću.
Jani Lesnik, vatrogasac, bez oklevanja je odgovorio na poziv za hitne slučajeve, iako je u tom trenutku njegova kuća bila u opasnosti. Vatrogasci su odmah reagovali nakon što su dobili dojavu da je vozač zarobljen u automobilu koji bi reka Dragonja mogla da odnese.
Najteži deo spasavanja bio je taj što vatrogasci nisu znali koliko se duboko u vodi vozilo nalazi. Pristup je bio otežan zbog terena, jer postoje duboki jarci duž puta koji su sprečavali lak pristup automobilu. Ipak, uspeli su da vozača izvuku na sigurno.
Rekao je da je bila potresena kada su je izvukli iz vozila, jer nije umela da pliva.

"Kada je stigla na kopno i do vatrogasnog vozila, bila je izuzetno zahvalna što smo uspeli tako brzo da je izvučemo iz auta", kaže Lesnik za 24ur.
Nije imao nikakve sumnje da mora da pomogne, čak i ako mu je kuća u opasnosti.
"Naš posao je da spasavamo živote. Kada smo saznali da je žena zarobljena u vozilu, odmah smo ušli u vatrogasna vozila i krenuli ka njoj", objasnio je.
Dok je spasavao vozača, njegovu kuću su od vode štitile kolege vatrogasci iz Nove Vasi i Sečovlja, kao i piranska Civilna zaštita.
"Veliko hvala svima koji su pomogli u ispumpavanju vode i pripremi terena kako bi mogla brzo da se iscedi", opisuje Lesnik incident.
(Telegraf.rs)
Video: Požar Sremčica
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.