
Sutra počinje suđenje ubici (19) iz škole u Prečkom: Nožem napao učiteljicu i decu, jednog učenika ubio
Na Županijskom sudu u Zagrebu u sredu bi trebalo da počne suđenje devetnaestogodišnjaku zbog teškog ubistva deteta u Osnovnoj školi Prečko u decembru prošle godine, četiri pokušaja teškog ubistva i 50 krivičnih dela povrede prava deteta.
Optužnica koju je podiglo Županijsko državno tužilaštvo (ŽDO) u Zagrebu tereti okrivljenog da je 20. decembra prošle godine, "u vreme nastave došao do zagrebačke osnovne škole, sa unapred stvorenom namerom da liši života decu i zaposlene škole, svestan da se radi o deci niskog hronološkog uzrasta koja mu se nisu u stanju fizički odupreti".
Potom je, stoji u optužnici podignutoj početkom jula ove godine, ušao u prostorije škole gde je nožem napao učiteljicu i decu. Prilikom napada jedno dete je izgubilo život, dok su učiteljica i troje dece zadobili teške telesne povrede.
Tužilaštvo je ranije saopštilo da je okrivljeni fizički napao i povredio decu i učiteljicu pred desetak učenika te osnovne škole, piše Jutarnji.
Zagrebačko ŽDO je u optužnici predložilo produženje istražnog pritvora okrivljenom (čija se starost ne navodi), i to zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog dela i zato što je pritvor nužan radi nesmetanog sprovođenja postupka za krivično delo za koje je propisana kazna dugotrajnog zatvora i kod kojeg su okolnosti izvršenja posebno teške.
Radi se o bivšem učeniku OŠ Prečko koji je nakon napada nožem pobegao u obližnji Dom zdravlja, gde je pokušao samoubistvo.
Zbog te tragedije, naredni dan je u celoj Hrvatskoj bio proglašen danom žalosti, a ministar obrazovanja Radovan Fuks najavio je obavezno zaključavanje škola.
Suđenje će biti zatvoreno za javnost.
(Telegraf.rs)
Video: Međunarodni sajam naoružanja i vojne opreme “PARTNER 2025”
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.