Nakon hapšenja navodnog serijskog ubice urađena ekshumacija mlade žene: Potvrđeno ono čega su se svi plašili

A. M.
A. M.    
Čitanje: oko 3 min.
  • 0

Obdukcija druge žene za koju je tužilaštvo prošle nedelje naložilo ekshumaciju i obdukciju, nakon ubistva u Starom Nagoričanu, završena je. Direktor sudske medicine, prof. dr Aleksandar Stankov, rekao je za MIA da je i druga mlađa žena preminula od nasilja, ali da se priprema pisani izveštaj koji će verovatno biti dostavljen tužilaštvu do ponedeljka.

"I za drugu mlađu ženu za koju je tužilaštvo tražilo ekshumaciju, reč je o nasilnoj smrti", rekao je Stankov.

Ponovio je da su uzorci DNK za analizu uzeti i od prethodne žrtve, starije žene iz sela Čelopek. Za obe žene reč je o nasilnoj smrti.

U JORSM-u kažu da je istraga o osumnjičenom za ubistvo iz opštine Staro Nagoričane trenutno u toku i ističu da nalazi stručnjaka o obdukciji nisu dostavljeni Tužilaštvu.

Prošle nedelje (20. februara) tužilaštvo je saopštilo da je naložena ekshumacija i obdukcija tela preminule žene, jer se, kako je tada navelo, "zbog sličnosti u pogledu izbora žrtve i okrutnog načina izvršenja krivičnog dela istražuje da li se i u ovim slučajevima radi o ubistvima koje je počinio isti počinilac".

"Obdukcija je završena, pisani izveštaj i izveštaj o DNK analizi su u pripremi, tako da očekujem da će Tužilaštvo imati nalaze obdukcije i DNK analize što je pre moguće, najkasnije do ponedeljka. Jedino što mogu da kažem, pošto je ovo istraga, jeste da je i kod druge mlađe žene reč o nasilnoj smrti", rekao je Stankov.

On je ponovio da su uzorci za DNK analizu uzeti i od prethodne žrtve, starije žene iz sela Čelopek, gde je takođe došlo do nasilne smrti osumnjičenog, i da se sve analize sprovode.

Osnovno javno tužilaštvo u Kumanovu saopštilo je da sve nadležne institucije i organi preduzimaju ogroman broj radnji kako bi obezbedili dokaze za potpuno razjašnjenje ovih događaja. Osumnjičeni je obezbeđen i narednih dana će biti podvrgnut psihijatrijskoj proceni tima stručnjaka.

"Tokom ovog složenog postupka, pojedinci se ispituju, a biće dostavljeni i svi ostali potrebni dokazi kako bi se slučajevi u potpunosti razjasnili, ali u ovoj fazi postupka, u interesu istrage, ne mogu se deliti dodatni detalji", saopštio je JORSM.

Kumanovska policija je izvestila da je osumnjičeni 12. februara ove godine ušao u kuću 78-godišnje žene u selu Dragomance, opština Staro Nagoričane, fizički je napao i ugušio jastukom. Policijski službenici Policijske uprave Staro Nagoričane uhapsili su T. B. (25) iz sela Malotino, opština Staro Nagoričane, zbog sumnje da je počinio krivično delo iz člana 123. Krivičnog zakonika. On se sumnjiči da je 12. februara u njenoj kući fizički napao i ugušio jastukom M. S. (78) iz sela Čelopek, opština Staro Nagoričane, nakon čega je ona preminula na licu mesta, saopštila je tada policija.

Prema podacima Uprave unutrašnjih poslova Kumanova, protiv T. B. (25) podneta je krivična prijava zbog osnovane sumnje da je izvršilac dve "teške krađe" iz člana 236 poslovne zgrade i privatne imovine i "krađe" iz člana 235 teretnog motornog vozila.

"Nakon što je 09.02.2026. godine prijavljen događaj fizičkog napada na R.T. (86) u selu Čelopek, T.B. (25) je lišen slobode i nakon što se slučaj u potpunosti dokumentuje, protiv njega će biti podneta odgovarajuća optužnica. S obzirom da je istraga još uvek u toku, o detaljnijim informacijama bićete naknadno obavešteni", obaveštava SVR Kumanovo.

Da podsetimo, izvori Telme navode da se sada istražuju slučajevi pet žena koje su pronađene mrtve u svojim domovima - tri ove godine i dve od prošle.

Za sve osim jedne zajedničko je to da su bile starije, da su bile same kod kuće i da su sve pronađene polugole ili gole.

(Telegraf.rs)

Video: Gazela, gužve

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA