Milanović naredio povlačenje hrvatskih vojnika iz Iraka i Libana
Hrvatski predsednik Zoran Milanović oglasio se na Fejsbuku o trenutnoj krizi u Iran, istakavši zabrinutost zbog jednostranih vojnih intervencija koje krše međunarodno pravo i narušavaju globalnu bezbednost, prenosi Jutarnji.
Naglasio je da vojna akcija bez mandata Ujedinjene nacije, kakvoj sada svedočimo u Iranu, ne rešava krizu, već dodatno eskalira sukob i ugrožava dugoročnu stabilnost, posebno s obzirom na moguće posledice po Evropa, uključujući Hrvatska, od poskupljenja nafte i energetskih derivata do novih migracionih talasa i terorističkih pretnji.
Milanović je posebno osudio napade na civile, pozvao na zaštitu hrvatskih građana u pogođenim područjima i objavio odluku o povlačenju sedmorice hrvatskih vojnika iz Irak i jednog vojnika iz Liban, pri čemu je naredio Glavnom štabu Oružane snage Republike Hrvatske da odmah pokrene aktivnosti povlačenja i obezbedi bezbednost svojih pripadnika.
"Vodeći računa o bezbednosti hrvatskih vojnika koji se nalaze u misijama u zemljama Bliskog istoka, doneo sam odluku o povlačenju sedmorice hrvatskih vojnika iz Iraka i jednog vojnika iz Libana i naredio načelniku Generalštaba da odmah pokrene aktivnosti povlačenja hrvatskih vojnika.
"Pozivam Vladu RH da u okviru svoje nadležnosti preduzme sve potrebne mere radi zaštite i povratka hrvatskih građana koji su se zatekli na području vojnih aktivnosti", naveo je Milanović.
Sve najnovije informacije o stanju na Bliskom Istoku pratite u našem specijalnom blogu.
(Telegraf.rs)
Video: Šleper sleteo sa auto-puta
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Hugo
Čemu panika,zašto bežanija kad vas NATO štiti.
Podelite komentar
Poaro
Kooja sila. Bolje da si ćutao nego što se brukate.
Podelite komentar