Krivična protiv Ukrajinca (63) koji je prevario troje starijih osoba u Hrvatskoj za skoro 100.000 evra
Policija u Rijeci podnela je krivičnu prijavu protiv 63-godišnjeg državljanina Ukrajine osumnjičenog da je prevario troje starijih osoba, uverivši ih da je članu njihove porodice potrebna hitna i skupa operacija i na taj način ih oštetio za gotovo 100.000 evra, saopštila je Policijska uprava primorsko-goranska.
Policija je sprovela kriminalističko istraživanje nad osumnjičenim zbog sumnje da je počinio tri krivična dela prevare, prenosi Hina.
Prethodno je Operativno-komunikacioni centar policije primio više dojava građana o telefonskim pozivima u kojima se oštećenima lažno prikazivalo da je članovima njihove porodice potrebna hitna i skupa medicinska operacija.
Iskoristivši takvu zabludu, osumnjičeni je tokom marta na području Rijeke od oštećenih preuzimao novac i nakit. Prevarom su oštećena tri hrvatska državljanina starosti 79, 81 i 83 godine.
Ukupna materijalna šteta procenjuje se na gotovo 100.000 evra. Tokom kriminalističkog istraživanja kod osumnjičenog je pronađen deo predmeta krivičnog dela, odnosno novac i nakit, navela je policija.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.