Snimak iz Zagreba izazvao lavinu komentara: Bahati vozač BMW-a vozi na trotoaru kao da je pešak
Snimak BMW-a koji stotinak metara vozi po trotoaru i biciklističkoj stazi u Cvjetnom naselju u Zagrebu pojavio se na Fejsbuk stranici Sindikata biciklista, prenosi Jutarnji.
"Identifikuje se kao pešak, ponekad biciklista. A ona dva moguća silaska sa biciklističke je propustio jer mu je bila puna linija", napisala je jedna osoba u komentaru ispod objave.
Na snimku pod naslovom "Fluidna namena saobraćajnih površina", koji je zabeležio biciklista, vidi se kako vozilo zagrebačkih registarskih oznaka zauzima prostor namenjen pešacima i biciklistima, iako se kolovoz za automobile nalazi odmah pored trotoara. Postojalo je nekoliko slobodnih prolaza do puta, ali je vozač odlučio da nastavi kretanje trotoarom.
"A i ti se žališ na gluposti. Vidiš da ti se čovek više puta sklanjao u desnu traku da ga pretekneš. Uz to bi trebalo da budeš srećan jer je to jedan od retkih BMW-a koji uopšte vozi desnom trakom", našalio se drugi u komentaru.
Inače, Sindikat biciklista je udruženje koje se zalaže za poboljšanje uslova za kretanje biciklom kao efikasnim, održivim i zdravim prevoznim sredstvom. Zalažu se i rade na transformaciji gradova u čiste, bezbedne, prijatne i zelene sredine po meri čoveka, promovišući biciklizam kao poželjan način prevoza, piše na njihovim zvaničnim stranicama.
Prema stavovima 8 i 11 člana 82 Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo na biciklističkoj traci ili stazi, odnosno na trotoaru i u pešačkoj zoni. Novčana kazna za takvo ponašanje iznosi 30 evra.
(Telegraf.rs)
Video: Ruskinju smo u centru Budimpešte pitali šta očekuje od izbora u Mađarskoj
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Trange-frange
Koga boli uvo, sta se desava u rvackoj!
Podelite komentar