Skandal potresa Hrvatsku: Njihova predstavnica u UN pala u Njujorku zbog krađe 750.000 evra!

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 4

Zaposlena u Stalnoj misiji Republike Hrvatske pri Ujedinjenim nacijama u Njujorku uhapšena je juče u tom gradu nakon što je istraga otkrila prevaru kojom je, prema tvrdnjama američkih vlasti, nezakonito iz misije izvukla oko 750.000 američkih dolara.

Reč je o 59-godišnjoj Renati S. S., hrvatskoj državljanki s odobrenim stalnim boravkom u Sjedinjenim Američkim Državama, koja je, kako se navodi, radila u finansijsko-administrativnim poslovima u okviru misije, navodi Jutarnji.

Kako navode, postupak je pokrenut na temelju informacija Ministarstva spoljnih i evropskih poslova, nakon čega je sprovedena istraga protiv 59-godišnje hrvatske državljanke s odobrenim stalnim boravkom u Sjedinjenim Američkim Državama.

Sumnja se da je Renata S. S. od jula 2017. do novembra 2023, koristeći svoja ovlašćenja i pristup bankovnim računima, obavljala nezakonita plaćanja na sopstvene račune u jednoj banci u SAD-u, čime je pribavila oko 750.000 američkih dolara.

Sumnja se da je u pojedinim slučajevima vršila dvostruka plaćanja istih računa, jedan iznos bio bi isplaćen stvarnom dobavljaču, a drugi preusmeren na njen lični račun, dok je u drugim slučajevima izrađivala lažne račune, uključujući i one fiktivnih dobavljača, te sredstva usmeravala na račune pod svojom kontrolom.

Hrvatica je juče uhapšena i odvedena kod saveznog sudije u Konetikatu. Američke vlasti terete je za jedno krivično delo prevare putem elektronskih komunikacija i dva krivična dela pranja novca.

Postupak je pokrenut u saradnji s hrvatskim USKOK-om, koji je prethodno sproveo istrage na temelju informacija Ministarstva spoljnih i evropskih poslova i prikupljene podatke prosledio američkim vlastima.

(Telegraf.rs)

Video: Izložba posvećena romskim muzičkim zvezdama otvorena u galeriji ERIAC-a

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Bruno

    2. april 2026 | 12:27

    Svaka čast. Čeka ju mjesto u redovima HDZ-a 😆

  • KK Valjevo 🏀

    2. april 2026 | 12:19

    Živela Velika Srbija !

  • mada

    2. april 2026 | 12:54

    Pa svi to rade, ceo politički establišment Brisela su kontravezni i kriminogeni političari a pogotovu za vreme Korone se drplo na veliko ?

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA