Preminuo Fuad Halilović: Heroj koji je oboleloj deci vraćao osmeh na lice

A. P.
A. P.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 1

Svojim rukama mladi Fuad Halilović (31) napravio je na desetine perika za decu obolelu od malignih bolesti, a danas kada je preminuo za njim žale mnogi. Za njim posebno žale deca kojoj je svojim perikama vraćao osmeh na lice, prenose Nezavisne novine.

Borba koja mu je odredila životni put

Fuad Halilović bio je heroj. Kada je imao samo devet godina dijagnostikovana mu je leukemija AML - poslednji stepen. Iz borbe za život tada je izašao kao pobednik. Ta borba odredila je njegov put i poziv. Postao je vlasuljar.

Nakon svoje borbe činio je sve kako bi deci i mladima u Bosni i Hercegovini pomogao u njihovoj borbi izrađujući perike.

U radnji Udruženja "Srce za decu" gde su nastajale sve perike Fuad je u jednom ranijem intervjuu otkrio da je trenutak poklanjanja perike osobi kojoj je ona potrebna nešto što je jednostavno neobjašnjivo.

"Zamislite da imate neki problem koji vam konstantno smeta i pojavi se osoba koja otkloni vaš problem potpuno besplatno. Ja, kao osoba koja je sve to prošla i koja zna kako je tekao cijeli proces, mogu zamisliti kako je devojkama koje u fazi lečenja dobijaju i taj dodatni stres kad izgube ono što im je najdragocjenije - kosu. Već se nalazite u problemu, a onda se dodatno pojavi problem gubitka kose, koja u suštini devojkama predstavlja ponos", rekao je Fuad i dodao:

"Stoga mi je drago što smo tu mi kako bismo rešili njihov problem. To je nešto što je neprocenjivo. Zapravo se rečima ne može opisati osećaj kad donesemo gotovu periku osobi kojoj je ona potrebna i kad je stavi na glavu. Mi dajemo da bismo nekoga usrećili, a kad nekoga usrećimo - to je nešto neprocenjivo. Ne postoje materijalne stvari koje mogu zameniti taj trenutak sreće kad dajemo periku", kazao je on.

Od njega su danas, 15. juna, kada je i preminuo oprostili oni čiji je član bio. Oni čiji je dio bio. Od njega su se emotivnom porukom oprostili iz Udruženja "Srce za decu".

Emotivan oproštaj

"Dragi naš Fudo, veseli naš, energični, prijatelju, kolega, najdraži, malo je reči kojima bismo opisali sve što smo prošli s tobom. Pružio si nam toliko godina radosti, smeha, prijateljstva, ljubavi, ali i predanog rada, vrednih lekcija i vrhunskih rezultata.

Nedostajaćeš. Nedostajaće tvoja energija u našoj vlasuljarskoj radionici, roditeljskim kućama, kampovima i svim aktivnostima koje si krasio svojim vrednim delima. Nedostajaćeš da budeš prvi na kojeg pomislimo kada nam treba bilo koja vrsta logističke ili praktične pomoći i podrške, jer si bio nadaren za rad sa rukama. Nedostajaćeš u svakom trenutku kada nas treba nasmejati, jer si uvek imao neku humorističnu doskočicu. Nedostajaćeš u svakom danu i svakom satu vremena koje nam je oduzeto s tobom. Živećeš u srcu zauvek", napisali su oni.

(Telegraf.rs)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA