Bojan u suzama nakon što mu je nevreme uništilo sve što je godinama stvarao: Oluje opustošila Bojišta

I. N.
I. N.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Nezapamćeno olujno nevreme pogodilo je Nevesinje i nanelo ogromnu štetu na stambenim objektima, vozilima i usevima. Nevreme je opustošilo nevesinjsko selo Bojišta, gde je oluja uništila kuće, vozila i poljoprivredne useve, ostavljajući meštane u suzama i beznađu, piše ATV.

Jedan od onih čije je imanje pretrpelo katastrofalna oštećenja jeste Bojan Ivković iz sela Bojišta.

Sa suzama u očima, Ivković je za ATV ispričao da mu je oluja uništila sve što je stvarao, i to neposredno nakon što je završio izgradnju kuće.

"Velika je šteta. Što se tiče objekata i poljoprivrede, veliko nevreme je naišlo i sve je sravnilo sa zemljom. Oštetilo je objekat, auta, poljoprivredne useve, sve što smo imali od žita i krompira. Velika je šteta, još se ne može reći kolika je", rekao je Ivković.

On nije mogao da sakrije emocije dok je opisivao razmere uništenja na svom novom domu.

"Ogromna je šteta, sva je cigla otišla", dodao je Ivković kroz suze.

Ministarka poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Anđelka Kuzmić danas obilazi područja Hercegovine pogođena snažnim nevremenom. U Policijskoj stanici Nevesinje do sada je oko osamdeset građana prijavilo oštećenja na svojim automobilima.

Iz Vlade Republike Srpske naglašeno je da će pružiti punu podršku meštanima i lokalnoj zajednici u brzoj sanaciji svih posledica ovog razornog nevremena.

(Telegraf.rs)

Video: Doček premijera Češke

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA