Tragedija: Poznati hrvatski urolog skočio u more i nije izronio, policija pokrenula istragu
Dugogodišnji načelnik Odeljenja za urologiju Opšte bolnice u Zadru, dr sc. Tomislav Sorić (56), tragično je stradao u ponedeljak oko 16.10 časova u moru kod ostrva Iž, potvrdila je zadarska policija, a preneo portal 057info.hr.
Prema prvim informacijama, Sorić je sa broda skočio u more, nakon čega je nekoliko minuta kasnije pronađen bez znakova života. Okolnosti tragedije još nisu poznate, a policija je pokrenula uviđaj kako bi utvrdila šta se tačno dogodilo.
Tomislav Sorić rođen je 1970. godine u Zadru. Medicinski fakultet završio je u Zagrebu, dok je doktorsku disertaciju odbranio na Medicinskom fakultetu u Osijeku. Bio je specijalista urologije i subspecijalista urološke onkologije.
Na čelu Urološkog odeljenja zadarske Opšte bolnice bio je od 2014. godine. Pored rada u bolnici, bio je angažovan i u akademskoj zajednici kao vanredni profesor na Odseku za zdravstvene studije Univerziteta u Zadru.
Tokom njegovog rukovođenja, odeljenje je značajno razvijalo minimalno invazivne metode lečenja i godišnje zbrinjavalo oko 20.000 pacijenata. U Zadru su se, pod njegovim vođstvom, organizovale i edukacije lekara iz drugih bolnica širom Hrvatske.
Sorić je bio jedan od zagovornika daljeg razvoja zadarske urologije, sa ciljem da odeljenje dobije status klinike i uvede robotsku hirurgiju. Njegov iznenadni odlazak predstavlja veliki gubitak za zadarsku zdravstvenu i akademsku zajednicu.
(Telegraf.rs)
Video: Ivana Čurović, meštanka Šumarka o požaru u Deliblatskoj peščari: Iselili 56 koza
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.