Cena zamrznutog konflikta za Kosovo ne bi bila niska: Ljajić upozorava da je opasno to što su neki protiv bilo kakvih pregovora (VIDEO)

- Nikada se nije dogodilo da su dobar deo javnosti, nevladinog sektora i opozicionih stranaka protiv bilo kakvih pregovora o rešavanju kosovskog pitanja - izjavio je Rasim Ljajić

  • 12
Rasim Ljajić Foto: Marko Jovanović

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić rekao je da je "neverovatno" da "dobar deo" političke elite zagovara zamrznuti konflikt u rešavanju kosovskog pitanja ne govoreći o tome kakva je cena tog konflikta.

Postoje ograničenja u pogledu onoga na šta ćemo pristati: Šta je za SAD "prihvatljivo" rešenje kosovskog problema? (VIDEO)

- Ne može to da bude niska cena ukoliko vi zaustavite sve ono što je Srbija učinila u poslednjih 15 ili 20 godina u pravcu reformi, evropskih integracija, u pravcu oporavka naše ekonomije, u pravcu toga da se 65 odsto naše trgovinske razmene odnosi na Evropsku uniju - izjavio je Ljajić i podsetio da je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio o tome.

Istakao je da se nikada nije dogodilo da su "dobar deo javnosti, nevladinog sektora i opozicionih stranaka" protiv bilo kakvih pregovora o rešavanju kosovskog pitanja.

- Milošević je pregovarao oko ovog pitanja - pogrešno, loše - ali je pregovarao. Posle 2000. godine, Koštunica nije išao na pregovore zato što je voleo, nego zato što je znao da mora da pokuša da se taj problem reši, opet nažalost, sve je bilo neuspešno, ali se nije dovodio u pitanje sam čin pregovora kao način rešavanja ovog problema - rekao je ministar za RTS.

Kako kaže, u Vladi nema podeljenih mišljenja o tome da je rešenje potrebno, da je potrebno pregovarati i dati punu podršku pregovaračkom timu.

U Vladi nema podeljenih mišljenja o tome da je rešenje potrebno, da je potrebno pregovarati i dati punu podršku pregovaračkom timu-Foto: Tanjug/Sava Radovanović

- Naravno da postoje različiti pogledi, na kraju krajeva mi smo iz različitih političkih stranaka i poziv na unutrašnji dijalog motivisan je time, da svaka stranka, svaka politička grupacija, svaki značajniji projekat kaže šta o tome misli (kosovskom pitanju). Uopšte nije problem da se iznesu različita mišljenja oko budućnosti i oko rešavanja ovog pitanja. Problem nastaje onda kada vi ne znate šta hoćete, a Srbija do sada nije znala šta hoće, osim što je govorila šta mi nećemo i videli smo dokle je to došlo. Drugo, Srbija do sada nije znala šta može, a u politici ako ne znate šta možete, to je isto kao da ne znate šta hoćete - kaže ministar Ljajić.

Podsećajući da je Srbija po prvi put izašla sa nekim predlozima, ističe da oni nisu konačni niti najbolji.

- Na kraju kajeva, niko ne zna šta će od svega toga biti, jer vi niste sami u ovom procesu, nismo mi neko pusto ostrvo da od nas sve zavisi, a nismo ni Kina ni bivši Sovjetski Savez, pa da sa pozicija moći vojne, političke snage utičemo dominantno na politička rešenja - zaključio je Ljajić.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Milos

    18. avgust 2018 | 10:11

    Kolika god da je cena neka bude placena.Kosmet je Srbija i sve druge ponude,varijante,kombinacije nisu tema.Ako treba zamrznuti konflikt neka tako bude.A ne da bude ono Ajde da se dogovorimo da bude kako ja kazem.Realnost je da je Kosovo Srpsko i kada to prihvate mozemo razgovarati sta i kako.Dotle nema razgovora.Necemo u EU ni NATO a to sto bi Siptari to hteli sta cu im neka se odsele u Albaniju.

  • Тодорић

    18. avgust 2018 | 11:43

    Господине Љајићу,ИСТО као у правосуђу што се не тужи два пута по истом основу, у ПОЛИТИЦИ се такође не расправља о РЕШЕНОЈ СТВАРИ,КОСОВУ,и ТЕРИТОРИЈАМА које су решене НЕ НАШОМ ВОЉОМ, НЕГО ВОЉОМ САВЕЗНИКАнакон др.св.рата,којом одлуком САВЕЗНИКА И ПОБЕДНИКА је НАШЕ Косово УВЕЋАНО ТЕРИТОРИЈАМА ДАТИМ КАО РАТНА ОДШТЕТА. Завршено и потврђено после другог светског рата. ТАЧКА.Зашто преговарати за решену ствар добијену као РАТНА ОДШТЕТА???

  • RA

    18. avgust 2018 | 11:18

    Svaki razgovor dobro došao,uz poštovanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA