• 5

SAD nastavljaju da podržavaju Srbiju na evropskom putu: Joksimović primila u oproštajnu posetu Skata

Srbija će ostati posvećena procesu pristupanja i sprovođenju reformi koje su neophodne da bi se naše društvo i država modernizovali, razvili i napredovali, kako bi Srbija stupila u članstvo EU - rekla je Jadranka Joksimović

 • 5
Kajl Skat, SAD, Jadranka Joksimović

Foto: Tanjug/Bojan Stekić

Ministar za evropske integracije Jadranka Joksimović primila je u oproštajnu posetu ambasadora Sjedinjenih Američkih Država Kajla Skata.

Jadranka Joksimović zahvalila je ambasadoru Skatu na pomoći i podršci evropskom putu Srbije, saopšteno je iz njenog kabineta. U saradnji sa USAID-om realizovani su brojni konkretni projekti razvoja - poput reformi, jačanja kapaciteta lokalih samouprava kao i lokalnog ekonomskog razvoja.

Istakla je da će Srbija ostati posvećena procesu pristupanja i sprovođenju reformi koje su neophodne da bi se naše društvo i država modernizovali, razvili i napredovali, kako bi Srbija stupila u članstvo EU.

Ambasador Skat naglasio je da će Sjedinjene Države nastviti da aktivno ohrabruju i podržavaju evropski put Srbije i da bi reforme čiji su efekti - kako je rekao, vidljivi, trebalo da budu nastavljene i intenzivirane.

Kajl Skat, SAD, Jadranka Joksimović

Foto: Tanjug/Bojan Stekić

Sagovornici su ocenili su da se odnosi dve države dobri i da postoji iskrena obostrana namera da budu još razvijeniji.

Ministar Joksimović je, uz zahvalnost Kajlu Skatu na doprinosu za jačanje bilateralnih odnosa, poželela mnogo uspeha u budućem radu.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • Avram

  Hoce li se ovaj vise odvuci iz Srbije .

  5
  0

  Podelite komentar

 • Jeretik

  Oproštajna poseta, oprostili mu?

  5
  0

  Podelite komentar

 • Ccc

  Platite mu kartu da sto pre ode kuci...dosadio nam lik...on ce da deli savete..

  4
  0

  Podelite komentar

Google preporuke

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima