Počeli ekspertski razgovori u Briselu

Delegacija Beograda na čelu sa direktorom Kancelarije za KiM Markom Đurućem stigla je jutros u Brisel gde učestvuje u nastavku razgovora o normalizaciji odnosa sa Prištinom na ekspertskom nivou.
Sastanak u zgradi Evropske službe za spoljne poslove je počeo bilateralnim sastancima delegacija Priština i Beograda sa EU posrednicima nakon čega će uslediti i paralelni trilaterlani razgovori o ekonomskim odnosima i raseljenim licima.
Očekuje se da se sastanci eksperata završe oko 16 časova.
Iz EU je poručeno da je u pitanju ”nastavak procesa dijaloga Beograda i Priištine kroz seriju sastanaka na ekspertskom nivou”, te da je zadatak eksperata da detaljno razmotre one pojedinačne teme koje su pokrenute na sastancima na viskom političkom nivou.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Kako vrućine utiču na srce, šta se dešava kada zagrejani pipijete ledenu vodu, objašnjava kardiolog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nes
Ako EU bude ucenjivali , od pregovora nema ništa. Kako su počeli tako će i da završe.
Podelite komentar