Kfor je danas uklonio i poslednju barikadu na severu Kosova i Metohije, pošto je sklonio kamione sa barikade u Dudunom kršu, preneo je RTS.
Jedinica Kfora je sprovela inženjersku operaciju i uklonila dva kamiona na novom mostu kod Dudinog krša u severnom delu Kosovske Mitrovice. U saopštenju Kfora se navodi da su vozila uklonjena kako bi putevi na severu Kosova i Metohije bili prohodni i kako bi bila vraćena sloboda kretanja.
Barikada na mostu kod Dudinog krša postavlјena je 27. decembra kada je postavljena i u centru Kosovske Mitrovice kod Bošnjačke mahale kao odgovor Srba sa KiM zbog hapšenja Milјana Adžića, Slađana Trajkovića i Dejana Pantića i prisustvo specijalnih jedinica kosovske policije na severu.
Kamioni na tom mostu su zapalјeni u noći između 28. i 29 decembra kada je doneta odluka da se Srbi povuku sa barikada.
U objavi Kfora na Tviteru ranije danas takođe je istaknuto da se operacije uklanjanja barikada sprovode sa ciljem da bude vraćena sloboda kretanja.
Video: Počelo uklanjanje barikada širom severa Kosova: Očekuje se da budu uklonjene do večeras
(Telegraf.rs)
Video: Turnirom u malom fudbalu obeležena 28. godišnjica tragične smrti romskog dečaka Dušana Jovanovića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ja
Ko je zapalio kamione
Podelite komentar
N
Na srbina sa decom u auto se danas pucalo.Niko ne pise o tome...
Podelite komentar
Fasisti otvaraju put
Siptarskim tetoristima
Podelite komentar