"Predsednik je osetio jak bol u grudima": Ministar Lončar i dr Dinčić o zdravstvenom stanju Vučića
Ministar zdravlja dr Zlatibor Lončar i dr Dragan Dinčić saopštili su iz Vojnomedicinske akademije (VMA) detalje o zdravstvenom stanju predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Podsetimo, predsednik Vučić je danas primljen u ovu ustanovu, pošto mu je pozlilo dok je bio u poseti Sjedinjenim Američkim Državama.
- U poslednjih više od 10 godina predsednik je slične tegobe imao u tri navrata i uglavnom su tegobe bile povezane sa izuzetno visokim vrednostima krvnog pritiska. Naravno da vam ne mogu govoriti o detaljima, ali je predsednik u toku boravka u Americi osetio bol u grudima, snažan, kratko je trajao, svega nekoliko sekundi, prema njegovim rečima. Ovo se ne slaže u potpunosti sa rečima prisutnih u prostoriji, koji navode da je bol trajao nešto duže. On je uzeo svoju terapiju, koja je bila intenzivna, i nakon 45 minuta, kad je došla ekipa lekara iz Amerike, izmerene vrednosti krvnog pritiska su bile 165/98 milimetara živinog stuba, što govori o tome da je pritisak pre uzete terapije bio znatno viši nego tada na merenju. Lekari su sasvim korektno učinili sve preglede, a predsednik je suprotno njihovom predlogu doneo odluku da se vrati u zemlju - rekao je kardiolog dr Dragan Dinčić, načelnik uprave za vojno zdravstvo Ministarstva odbrane Republike Srbije. On je rekao da već dugo godina učestvuje u praćenju i lečenju predsednika Srbije, kako ranije predsednika Tadića i Nikolića, tako sada predsednika Vučića.
On je rekao da je nakon učinjenih pregleda i analiza na VMA konzilijum lekara konstatovao da je trenutno zdravstveno stanje predsednika stabilno i zadovoljavajuće.
"Konzilijum je korigovao terapiju i savetovao nastavak praćenja i lečenja. Očekuje se da u narednih sat vremena predsednik napusti VMA, a svakako da u narednih nekoliko dana nije realno očekivati da se predsednik vrati svojim redovnim aktivnostima", rekao je on.
Video: Dinčić: Vučićevo stanje trenutno zadovoljavajuće, za sat vremena napušta VMA
Vučiću je naglo pozlilo tokom posete Sjedinjenim Američkim Državama, nakon čega je zatražio lekarsku pomoć i posle pregleda doneo odluku da se vrati u Srbiju, zbog čega je bio onemogućen da se pojavi na glavnim događajima zbog kojih je došao u Ameriku.
Predsedniku Vučiću je pozlilo u ranim poslepodnevnim satima po lokalnom vremenu dok se pripremao za naredne sastanke, a po okončanom susretu sa kongresmenkom Klaudijom Teni i Rodom Blagojevićem i srpskim preduzetnicima iz Amerike.
U tom trenutku sa njim su u sobi bili ministar finansija Siniša Mali i Suzana Vasiljević, savetnica za medije predsednika Srbije.
(Telegraf.rs)
Video: Osumnjičeni da su malverazacijama oko rekonstrukcije škole oštetili budžet za 22 miliona
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Рајко
Ако је осетио јак бол у грудима, што може бити јако опасно по живот, зар није логичније да остане у локалној болници на испитивању а не да се 10 сати цима у авиону до Београда. Само питам.
Podelite komentar
Igor
Četiri godine unazad osećam bol u grudima, šetaju me tamo amo, vraćaju mr nazad. Nakon četiri godine zakažu mi neki pregled urade holter i vrate nazad internisti. To je naše zdravstvo
Podelite komentar
НаГард
Желим брз опоравак Председнику !
Podelite komentar