Studenti u blokadi traže raspuštanje Skupštine i vanredne izbore

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 14

Studenti u blokadi zatražili su večeras momentalno raspuštanje Skupštine Srbije i raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora u skladu sa članom 109 Ustava Republike Srbije.

"Verujemo da je demokratija jedini ispravan način za rešavanje političke krize ovolikih razmera, stoga pozivamo narod da podrži listu kojoj će studenti u blokadi svih visokoškolskih ustanova na teritoriji Srbije preneti svoje poverenje, kako bi na terazijama pravde prevagnula istina", objavili su studenti u blokadi na svom Instagram nalogu.

Kako su naveli u objavi, ''studentski pokret inicirao je proteste do tada nikad zabeležene brojnosti, pokazao da glas mladih nije samo buka, već snaga koja može da pokrene promene, vrati dostojanstvo i probudi nadu u pravdu i slobodu, i dokazao da je suverenitet naše zemlje u rukama naroda''.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Jovan se vratio na ognjište, pa zaplakao

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Una

    5. maj 2025 | 21:58

    Zamisli to još ni fakultet nisu zavrsili a već se politikom bave. Haha tužno.

  • vagabundo

    5. maj 2025 | 22:09

    Srbija na čelu sa SNS i predsednikom Vučićem je u dobrim rukama!!!

  • marki

    5. maj 2025 | 22:02

    Ovo će biti velika pobeda Vučića I SNS a

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA